GRUDZIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2016

Data publikacji : 29.12.2016

Juniorzy Zawkrza Mława zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek I ligi mazowieckiej.

Pomimo porażki 1:3 w ostatnim wyjazdowym meczu z MOS-em II Warszawa, podopieczni Szymona Zejera zapewnili sobie utrzymanie na tym szczeblu na kolejny rok.
Zadecydował o tym triumf po pięciosetowej walce z drugim zespołem Metra Warszawa. Mławianie na koniec fazy zasadniczej zajęli szóstą pozycję. W styczniu siatkarze Zawkrza przystąpią do walki o mistrzostwo Mazowsza. Już wiadomo, że turniej finałowy odbędzie się na początku lutego w hali I LO w Mławie.
Pewni gry w finałach mogą być siatkarze stołecznych klubów MKS MDK oraz MOS Wola. O pozostałe dwa miejsca powalczy aż osiem ekip. W pierwszej rundzie Zawkrze będzie pauzować. Rywalem mławian w drugiej rundzie będzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy drugim i trzecim zespołem MKS-u MDK.
Ekipa prowadzona przez Szymona Zejera w przypadku pokonania rywali o wejście do turnieju finałowego zmierzy się z Czarnymi Radom.

KS ZAWKRZE MŁAWA - KS METRO II WARSZAWA 3:2
UMKS MOS II WOLA WARSZAWA - KS ZAWKRZE MŁAWA 3:1

Data publikacji : 29.12.2016

PEWNIAKI GDAŃSK ZNOWU WYGRYWAJĄ W MŁAWIE.

W niedzielę 18 grudnia rozegrany został w Mławie turniej eliminacyjny Pucharu Mistrzów. To impreza wzorowana na Pucharze Polski połączona z rozgrywkami w systemie brazylijskim. Zmagania przebiegają dwuetapowo, a eliminacje odbywają się w kilku makroregionach.
W mławskich zawodach wystąpiło 8 ekip podzielonych na dwie grupy. Zawkrze trafiło do grupy ze Żbikiem Nasielsk (wygrana 2:0), Iskrą Warszawa (wynik 1:1) oraz MKSN Mazowszem Warszawa(wygrana 2:0). To dało mławianom pierwsze miejsce z 5 punktami. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna Żbika. W drugiej grupie znalazły się zespoły z Makowa Mazowieckiego, Technokabla Szreńsk, Pewniaków Gdańsk oraz DRE-MAR Żuromin. W tej grupie na pierwszym miejscu uplsowała się drużyna z Gdańska z 5 punktami przed drużyną z Żuromina.
W półfinale nasi zawodnicy trafili na DRE-MAR. Po ciekawym i zaciętym meczu to zespół z Żuromina cieszył się z wygranej 2:1. W drugim półfinale Pewniaki pewnie wygrali z Nasielskiem 2:0.
Mecz o 3 miejsce ze Żbikiem Nasielsk to powtórka spotkania z grupy i ponownie mławscy siatkarze spokojnie wygrali 2:0 tym samym zajmując w turnieju 3 miejsce. W finale zespół z Gdańska ograł DRE-MAR Żuromin 2:0. Dla zawodników z Gdańska był to już drugi turniej w Mławie, wktórym zwyciężyli. Najlepszym zawodnikiem wybrano rozgrywającego z Gdańska Łukasza Sulimę.
Grupa A
Zawkrze Mława – Żbik Nasielsk 2:0 (23,25), MKSN Mazowsze Warszawa – Iskra Warszawa 0:2 (-19, -25), Żbik Nasielsk – MKSN Mazowsze Warszawa 2:0 (14, 17), Zawkrze Mława – Iskra Warszawa 1:1 (21,-19), Zawkrze Mława – MKSN Mazowsze Warszawa 2:0 (22, 11), Żbik Nasielsk – Iskra Warszawa (22, 19).
Tabela
1. Zawkrze Mława 5 pkt 5-1
2. Zbik Nasielsk 4 pkt 4-2
3. Iskra Warszawa 3 pkt 3-3
4. MKSN Mazowsze Warszawa 0 pkt 0-6
Grupa B
Polmlek Maków Maz – Technokabel Szreńsk 1:1 (-22, 23), Dre-Mar Zuromin – Pewniaki 0:2 (-23, -19), Polmlek Maków Maz – Pewniaki 0:2 (-10, -12), Dre-Mar Zuromin – Technokabel Szreńsk 1:1 (18, -18), Polmlek Maków Maz – Dre-Mar Zuromin 0:2 (-20, -14), Technokabel Szreńsk – Pewniaki 1:1 (-18, 14).
Tabela
1. Pewniaki 6 pkt 5-1
2. Dre-Mar Zuromin 3 pkt 3-3
3. Technokabel Szreńsk 3 pkt 3-3
4. Polmlek Maków Maz 1 pkt 1-5
Miejsca 5-8
Iskra Warszawa – Polmlek Maków Maz 2:1
MKSN Mazowsze Warszawa – Technokabel Szreńsk 0:2
Miejsce 7
MKSN Mazowsze Warszawa – Polmlek Maków Maz 0:2
Miejsce 5
Iskra Warszawa – Technokabel Szreńsk 2:1
Półfinały
Zawkrze Mława – Dre-Mar Zuromin 0:2
Żbik Nasielsk – Pewniaki 0:2
Miejsce 3
Zbik Nasielsk – Zawkrze Mława 0:2
Finał
Dre-Mar Zuromin – Pewniaki 0:2
Kolejność końcowa:
1. Pewniaki Gdańsk
2. Dre-Mar Żuromin
3. Zawkrze Mława
4. Żbik Nasielsk
5. Iskra Warszawa
6. Technokabel Szreńsk
7. Polmlek Maków Mazowiecki
8. MKSN Mazowsze Warszawa

Data publikacji : 13.12.2016

Mikołajkowy "ZAWKRZE CUP"

W dniu dzisiejszym w hali I LO odbył się kolejny turniej mini-siatkówki Mikołajkowe "Zawkrze CUP". Do rywalizacji stanęły dzieci ze szkół podstawowych. Na naszą imprezę zawitały dzieci mi.in. z Lubowidza, Zielonej, Szreńska, Turzy Małej, Lipowca Kościelnego, Żuromina oraz z mławskiej SP nr 7. Rywalizacja odbywała się w dwójkach, trójkach i czwórkach u dziewcząt jak i chłopców. W sumie wystartowało prawie 130 zawodników we wszystkich kategoriach!!! Jest to rekord, jeszcze żaden z turniejów nie zgromadził takiej ilości zawodników. Turniej rozpoczął się od miłego akcentu, naszą imprezę odwiedził św. Mikołaj każdy z uczestników dostał na początek po słodkości. 
W turnieju dwójek wystartowało 8 zespołów, do półfinałów awansowały cztery drużyny Rosario Lubowidz trenera Artura Kubkowskiego: 
1 m. ROSARIO I (Jackiewicz; Gajewska; Rudnicka); 
2 m. ROSARIO III (Kamińska, Szostek); 
3 m. ROSARIO II (Czajkowska, Milewska).
Turniej dwójek chłopców zgromadził 9 zespołów, kolejność następująca: 
1 m. Brzozowski Piotr/ Kuchciński Kamil - SP nr 7 Mława; 
2 m. Cieślak Kacper/Białobrzeski Dominik SP Lipowiec Kość.; 
3 m. Sapert Rafał/ Podlaski Karol SP nr 7 Mława; 
4 m. Gross Adrian/ Serwiński Dominik/ Szerszeń Dominik - SP Szreńsk.
Trójki dziewcząt, wystartowało 6 zespołów, graliśmy systemem każdy z każdym: 
1 m. ROSARIO I (Czajkowska, Zawadzka, Sokołowska) wygrały wszystkie 5 spotkań; 
2 m. ROSARIO II (Pazikowska, Jarkowska, Kalisz, Górska); 
3 m. SP SZREŃSK (Kobylińska, Turowska, Dwużnik, Mówińska).
Trójki chłopców: 1 m. SP nr 7 Mława (Nowakowski, Olszewski, Borkowski); 
2 m. SP SZREŃSK II (Tuszyński, Mówiński, Szumański); 
3 m. SP SZREŃSK I (Karczewski, Gosik, Tomporowski, Szałkowski).
Turniej czwórek dziewcząt, wystartowało 6 zespołów, graliśmy każdy z każdym. Kolejność końcowa: 
1 m. ZIELONA I (Andrzejewska, Rosiak, Pokropska, Rochna) trener Maciej Łebkowski, dziewczyny wygrały wszystkie pięć spotkań; 
2 m. ROSARIO (Sowińska, Ptaszek, Mosakowska, Wronkowska) trener Artur Kubkowski; 
3 m. SP nr 7 Mława (Balcerzak, Dębska, Szubiak, Grabowska) trener Wojciech Gawlikowski.
Turniej czwórek chłopców, zgromadził również 6 zespołów, graliśmy każdy z każdym, klasyfikacja końcowa:
1 m. SP nr 7 Mława IV (Miecznikowski, Kwieciński, Borkowski, Hincmanowski, Komorowski) trener Gawlikowski, chłopcy również wygrali wszystkie 5 spotkań; 
2 m. SP 1 ŻUROMIN (Kowalski, Mierzwiak, Zmarzły, Spychalski) trener Jarosław Mierzwiak; 
3 m. SP nr 7 Mława I (Rogoziński, Czernicki, Waćkowski, Kaczerski) trener Gawlikowski.
Drużyny z miejsc I-III otrzymały medale, dodatkowo zwycięzcy otrzymali pamiątkowe koszulki Mikołajkowe Zawkrze CUP.
Niezmiernie się cieszymy że nasza impreza z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością, startujących przybywa, coraz więcej zespołów się do nas zgłasza i chce u nas zagrać co bardzo cieszy. Poziom wyszkolenia uczestników z turnieju na turniej jest coraz wyższy. Serdecznie dziękujemy wszystkim trenerom, opiekunom oraz rodzicom którzy byli obecni w tym dniu z nami, jest to bardzo ważne. Dziękujemy sędziom tj. dziewczynom z sekcji trenera Szwęcha oraz zawodnikom trenera Kanowskiego dzięki którym ten turniej odbył się sprawnie. Wszystkich zawodników zachęcamy do treningów i zapraszamy na kolejną edycję "ZAKWRZE CUP" już na wiosnę!!!

Data publikacji : 12.12.2016

Zawkrze nie zwalnia tempa!!!

Mławianie udanie zakończyli tegoroczne zmagania w rozgrywkach czwartej ligi seniorów. Podopieczni Szymona Zejera pokonali na wyjeździe 3:1 Gwardię Legionowo. Nasza drużyna powinna to spotkanie wygrać bez straty seta, jednak w pierwszej partii mimo prowadzenia 18:13 pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwo (21:25). Wraz z początkiem drugiej odsłony w barwach Zawkrza na placu gry pojawili się doświadczeni Filip Kowalczyk oraz Piotr Domżalski. Obaj zawodnicy byli niezwykle skuteczni, a zespół z Mławy triumfował w kolejnych setach odpowiednio do 6, 21 i 13.
Dzięki zwycięstwu siatkarze Zawkrza z dorobkiem 14 punktów prowadzą w rozgrywkach IV ligi. Kolejny mecz nasz zespół zagra 10 stycznia w Warszawie z Iskrą.

Gwardia Legionowo – Zawkrze Mława 1:3 (-21, 6, 21, 13)
Zawkrze: Szwęch, Kędzierski, Ankiewicz, Paluszkiewicz, Bober, Łuniewski, Grużlewski (libero) oraz Domżalski, Kowalczyk, Kłosowski, Kuźniarski, Rybka.

Data publikacji : 05.12.2016

Zawkrze lepsze od byłego pierwszoligowca

Dla gości był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. Mławianie od początku grali dobrze, nie popełniając zbyt wiele błędów. To zaowocowało triumfem w pierwszym secie 25:22. W drugiej partii podopieczni Szymona Zejera nie grali już tak dobrze. Liczne błędy spowodowały, że to goście zwyciężyli do 21. Podobnie było w kolejnej odsłonie wygranej przez Camper do 15, dzięki której goście objęli prowadzenie 2:1. W czwartym secie ponownie przebudzili się mławscy siatkarze. Dobra gra w ataku Mateusza Paluszkiewicza oraz na środku Damiana Ankiewicza dała zwycięstwo Zawkrzu 25:22 i remis w meczu 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break. W nim zankomicie spisał się Damian Łuniewski, którego mocne zagrywki powodowały spore zamieszanie w szeregach gości. Ostatecznie to mławski zespół wygrał tę partię do 5, a w całym meczu zainkasował dwa punkty. Dzięki nim po pierwszej rundzie Zawkrze jest jedynym niepokonanym zespołem w czwartej lidze.

Zawkrze Mława – Camper Wyszków 3:2 (22, -21, -15, 22, 5)
Zawkrze: Ankiewicz, Łuniewski, Szwęch, Bober, Gruźlewski (libero) oraz Gołyński (libero), Kędzierski, Kowalczyk, Kanowski, Podlaski, Kłosowski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego