GRUDZIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2018
Data publikacji: 19.12.2018 r.

Zawkrze blisko podium
Była seria przegranych, teraz przyszedł czas na passę zwycięstw. Ogrywając na swoim boisku rywali z Mrozów, podopieczni Szymona Zejera świętowali trzecie zwycięstwo z rzędu. Efektowny sukces pozwolił awansować blisko strefy medalowej.
Do trzeciego miejsca zawkrzanie tracą zalewie jedno oczko. Taka sytuacja była możliwa nie tylko za sprawą wiktorii z GOSiR-em Blue Gaz. Punkty zgubił także warszawski MKS MDK. Młodzi gracze ze stolicy musieli uznać wyższość wiceliderów z Grodziska Mazowieckiego.
Wracając do rywalizacji naszych siatkarzy, goście przybyli na boisko I LO w zaledwie sześciosobowym składzie. Energii wystarczyło na zaledwie jedego seta – zaczęli nawet od prowadzenia 4:1. Gospodarze szybko odrobili straty, by potem dyktować warunki na boisku. Skończyło się na gładkiej wygranej w niespełna godzinę.
Tuzin oczek dla Zawkrza zdobył Michał Drajer, dziesięć dorzucił Mateusz Paluszkiewicz. Ponadto punktowali jeszcze Filip Kowalczyk (1), Radosław Rochna (7), Paweł Domżalski (4), Robert Rybka (8) oraz Łukasz Bober (7).
W sobotę 22 grudnia Zawkrze rozegra ostatni mecz w tym roku. W Mławie zmierzy się z Jaguarem Wolanów, początek godz. 18.30.

KS Zawkrze Mława – SPS GOSiR Blue Gaz Mrozy (25:21, 25:11, 25:14)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Łukasz Bober, Robert Rybka, Michał Drajer, Radosław Rochna, Mateusz Paluszkiewicz i Serafin Grużlewski (libero) i Filip Kowalczyk

Data publikacji: 12.12.2018 r.

Piąta wygrana Zawkrza. Szesnaście oczek Rochny
Drugi raz z rzędu Radosław Rochna okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Zawkrza w meczu trzeciej ligi. Dobra forma przyjmującego przełożyła się na wynik naszego zespołu. Piąte zwycięstwo w sezonie stało się faktem.
Po wyjazdowej wygranej z Garwolinem, podopieczni Szymona Zejera wrócili na własne boisko. Hali I LO już nie opuszczą w tym roku, pozostałe spotkania pierwszej rundy rozegrają na własnych „śmieciach”. Jeden z nich odbył się w sobotni wieczór – do Mławy zawitali siatkarze z Jedlińska.
Premierowa partia przyniosła zacięta walkę. Dopiero w końcówce mławianie przejęli inicjatywę, co przełożyło się na wygraną 25:23. Mimo zwycięstwa Zejer postanowił dokonać zmiany na pozycji atakującego. Zdobywcę dwóch punktów Michała Góralskiego zastąpił Mateusz Paluszkiewicz.
W rywalizacji z SPS 4C doznał kontuzji, ale uraz nie okazał się poważny. Mławianin wrócił do gry, po czym poprowadził zespół do wysokiego triumfu w drugiej odsłonie. W trzeciej górą byli goście, ale nie zdołali pójść za ciosem. W czwartym secie wszystko wróciło do „normy” z początku pojedynku. Mocne zagrywki zawkrzan zrobiły swoje – szybko odskoczyli na parę punktów, by ostatecznie triumfować w decydującej części 25:18.
Rochna zdobył dla Zawkrza szesnaście punktów. Tuzin dołożyli Paluszkiewicz i Kacper Wiśniewski. Pozostała zdobycz rozłożyła się na rozgrywającego Pawła Domżalskiego (7), atakujących Cezarego Kaliszewskiego i wspominanego na wstępie Góralskiego (po 2), przyjmującego Michała Drajera (3) oraz duet środkowych Roberta Rybkę (11) oraz Łukasza Bobra (6).
W sobotę 15 grudnia Zawkrze zmierzy się na swoim boisku z GOSiR-em Blue Gaz Mrozy. Początek godz. 18.30.

KS Zawkrze Mława – SPS Ramot Jedlińsk 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:18)
Zawkrze Mława: Paweł Domżalski, Łukasz Bober, Robert Rybka, Radosław Rochna, Kacper Wiśniewski, Michał Góralski oraz Serafin Gruźlewski (libero) oraz Mateusz Paluszkiewicz i Michał Drajer
Data publikacji: 03.12.2018 r.

Przełamanie seniorów. Zmiana Góralskiego jak marzenie
Każda seria dobiega końca, w przypadku Zawkrza zła passa czterech kolejnych porażek zakończyła się w Garwolinie. Podopieczni Szymona Zejera okazali się lepsi od czerwonej latarni rozgrywek, tamtejszej ekipy SPS 4CV Garwolin.
Premierowa partia przyniosła zaciętą walkę – nikt nie chciał odpuści, na punkt zdobyty przez zawkrzan, gospodarze odpowiadali tym samym. W efekcie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Lepiej z presją poradzili sobie nasi gracze, przy stanie 23:23, dwie akcje z rzędu zakończyły się po ich myśli.
Na dodatek poszli za ciosem. Po zmianie stron narzucili swoje warunki, co się przejawiało nie tylko precyzyjną zagrywką, ale również równym i skutecznym blokiem. Garwolinianie nie poradzili sobie w takich okolicznościach, zdobyli zaledwie czternaście oczek.
Niestety zakończyć spotkania w trzech setach się nie udało. Miejscowi gracze wygrali partię, ale do tie-breaka nie doprowadzili. Mławianie przebudzili się w czwartej odsłonie, w czym pomogły m.in. kapitalne zmiany w wykonaniu Michała Góralskiego (zmienił kontuzjowanego Mateusza Paluszkiewicza) i Michała Drajera. Przebieg rywalizacji kontrolowali od pierwszej akcji, dzięki temu świętowali efektowny sukces.
Dziewiętnaście punktów zdobył dla Zawkrza Radosław Rochna. Czternaście w dwóch setach ugrał Góralski. Natomiast pozostali nasi gracze punktowali w taki sposób: Paluszkiewicz 5, Wiśniewski 4, Paweł Domżalski 6 (m.in. cztery skuteczne bloki), Drajer 4, Rybka 10 i Bober 9.

W sobotę 8 grudnia (godz. 18.30) Zawkrze zmierzy się na swoim boisku z SPS-em Ramot Jedlińsk

SPS 4CV Garwolin – KS Zawkrze Mława 1:3 (23:25, 14:25, 25:19, 19:25)
Zawkrze Mława: Paweł Domżalski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Robert Rybka, Radosław Rochna, Kacper Wiśniewski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Michał Góralski, Michał Drajer

Data publikacji: 02.12.2018 r.

KOLEJNY MIKOŁAJKOWY ZAWKRZE CUP ZA NAMI
Bardzo udany dla nas turniej Mikolajkowy zorganizowany przez nasz klub. Nasze miasto i klub reprezentowali uczniowie klas sportowych z SP7 i SP6. W zawodach wzięły udział klubowe drużyny z Warszawy, Sulejówka ,Żuromina, Szreńska, Lipowca i Mławy .
W rywalizacji dwójek na 30 zespołów pierwsze miejsce zajęli Adam Kobyłecki i Aleksander Osiecki z SP 7 !!! W kategorii trójek, najlepiej z naszych zawodników wypadli (również uczniowie Siódemki) Kuba Zaraziński, Karol Jastrzębski ,Kacper Sarnowski i Krzysztof Zembrzuski plasując sie na bardzo dobrym drugim miejscu!!!!! Wygrali chłopcy z MOS Wola Warszawa. Wszyscy zawodnicy otrzymali Mikołajkowe słodycze i pamiątkowe koszulki.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego