KS ZAWKRZE MŁAWA

Idź do spisu treści

Menu główne:

Data publikacji: 16.03.2018 r.
Skuteczny rewanż w Piasecznie.
Wynik pierwszego spotkania pomiędzy siatkarzami Zawkrza a konkurentami z Astorii Piaseczno był największym zaskoczeniem pierwszej części sezonu w trzeciej lidze. Podopieczni Szymona Zejera zostali zupełnie zaskoczeni przez niżej notowanych konkurentów. W ciągu godziny polegli 0:3.
Początek rewanżowego starcia zapowiadał podobny scenariusz – zmęczeni podróżą zawkrzanie zaczęli wyjątkowo apatycznie. Efekt był taki, że w premierowej partii potrafili zdobyć zaledwie tuzin punktów.
Zejer nie zwlekał i w przerwie między setami dokonał zmiany w ustawieniu ekipy. Na pozycję atakującego przesunął Jana Kanowskiego, a w rolę przyjmującego wcielił się rezerwowy Dawid Podlaski.
– Na szczęście wysoko przegrany set nie załamał moich zawodników – podkreśla trener Zawkrza. – Przede wszystkim poprawiliśmy na zagrywkę. Mocne serwisy odrzuciły gospodarzy od siatki, a nam pozwoliły wyprowadzać skuteczne kontrataki. Dzięki temu od początku kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń.
Nasi gracze wyrównali, a na dodatek nie zamierzali na tym poprzestać. W trzeciej partii od początku narzucili swoje warunki. Szybko wypracowali paropunktową przewagę, które zaowocowała pewnym sukcesem 25:22.
To był decydujący moment konfrontacji – w kolejnej osłonie gospodarze już odpuścili. W pewnym momencie na tablicy pojawił się wynik 16:9 dla Zawkrza. Takie przewagi już nie można było odpuścić. Kolejny sukces beniaminka z Mławy w rozgrywkach trzeciej ligi stał się faktem.
W sobotę 17 marca Zawkrze podejmie na swoim boisku konkurentów z wyszkowskiego Campera. Początek batalii godz. 18.
Astoria Piaseczno – KS Zawkrze Mława 1:3 (12, -15, -22, – 19)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Łukasz Bober, Robert Rybka, Jan Kanowski, Mateusz Paluszkiewicz i Serafin Gruźlewski (libero) oraz Tomasz Szwęch, Dawid Podlaski,
Data publikacji: 09.03.2018  r.
KOLEJNY MECZ 5-CIO SETOWY DLA ZAWKRZA!
Warszawska Iskra, choć jest sklasyfikowana niżej w klasyfikacji generalnej, w przekroju sezonu okazała się niezwykle wymagającym rywalem dla Zawkrza. W dwumeczu podopieczni Szymona Zejera potrafili zdobyć zaledwie dwa oczka.
Na wyjeździe polegli 1:3, tylko pewnym wytłumaczeniem mogła być kontuzja podstawowego rozgrywającego Pawła Domżalskiego. Początek rewanżowego pojedynku zapowiadał jeszcze większą wpadkę. Goście prowadzeni przez byłego reprezentanta Polski Marcina Nowaka (230 spotkań w kadrze) objęli prowadzenie 2:0. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996 rok) nie robił sobie nic z bloku mławian. Atakował skutecznie po prostej, skosie, uderzał po rękach. Taka postawa przełożyła się na wynik konfrontacji – stołeczni gracze, w szeregach których wystąpił pochodzący z Mławy Wacław Mroczkowski, postawili miejscowych graczy pod ścianą.
Na szczęście dla gospodarzy, taka sytuacja to dla nich nie pierwszyzna. Wytrzymali presję, lepiej wytrzymali konfrontację także pod względem kondycyjnym. Kiedy siły zaczęły opuszczać przeciwników stało się jasne, że pościg może okazać się skuteczny.
Rywale zaczęli popełniać błędy, z czego skwapliwie korzystali nasi gracze. W trzeciej partii finiszowali kapitalnie – od stanu 21:18 oddali rywalom zaledwie trzy oczka. Nie zawiedli także w kolejnej osłonie. Prowadzili od początku, ostatecznie wszystko skończyło się po błędzie z pola zagrywki Nowaka. Doświadczony siatkarz posłał piłkę w siatkę.
Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku, w rozgrywaniu których zawkrzanie mają już wprawę. To była już siódma taka próba, ta z Iskrą okazała się czwartą zwycięską. Po dwóch skutecznych blokach Roberta Rybki uciekli na odległość dwóch punktów (3:1). Potem dwa asy serwisowe dołożył Mateusz Paluszkiewicz, a kiedy Jan Kanowski zatrzymał atakującego Nowaka, stało się jasne, że Zawkrze odniesie wygraną.
W następnym meczu w niedzielę 11 marca mławianie zmierzą się na wyjeździe z Astorią Piaseczno.
KS Zawkrze Mława – Iskra Warszawa 3:2 (-22, -24, 21, 23, 10)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Łukasz Bober, Robert Rybka, Tomasz Szwęch, Mateusz Paluszkiewicz i Serafin Gruźlewski (libero) oraz Mateusz Stasiak (libero), Jan Kanowski, Dawid Podlaski, Paweł Fijałkowski, Dominik Sadowski
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego