KWIECIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2016

Data publikacji : 28.04.2016

Szkolenie z piłki siatkowej.
W hali I Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Wyspiańskiego w Mławie w Mławie odbyło się szkolenie dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.
Prowadzącymi zajęcia byli trener Piotr Poskrobko oraz trener Piotr Ciesiun, obaj pracują w zespole Indykpol AZS Olsztyn - który występuje w PLUS Lidze Mężczyzn.
W dniu wczorajszym głównym tematem zajęć było przygotowanie motoryczne w siatkówce. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość na własnej skórze doświadczyć tego jak wygląda trening motoryczny i na co zwracać szczególną uwagę. Poznaliśmy poprawną technikę wykonania poszczególnych ćwiczeń oraz poznaliśmy szczegółowy plan przygotowań zespołu PLUS Ligi do sezonu.
W drugim dniu szkolenia zajęcia prowadził asystent pierwszego trenera Andrea Gardiniego, trener Piotr Poskrobko. Obecni na szkoleniu mieli możliwość zapoznania się z systemem gry jaki w tym sezonie obowiązywał w zespole INDYKPOLU. Następnie trener Poskrobko poruszył temat nowoczesnego spojrzenia na przyjęcie zagrywki. W części praktycznej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ćwiczeniami które między innymi wykonują zawodnicy w PLUS Lidze.
Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 20 osób. Cieszymy się że zawitali do nas nauczyciele/trenerzy nie tylko z Mławy ale również m.in. z powiatu płońskiego, żuromińskiego czy sierpeckiego.
Jest to kolejne szkolenie które zainicjował i zorganizował w pełni nasz klub. Cieszymy się że coraz więcej osób się nimi interesuje i bierze w nich udział. Kolejne szkolenie planowane jest na wrzesień 2016 roku.

Data publikacji : 21.04.2016

Trzeci turniej w Międzyborowie
W trzecim turnieju z cyklu Kinder+ Sport wystartował tylko jeden zespół z Mławy. Podopieczni Wojciecha Gawlikowskiego zakończyli zmagania z kompletem zwycięstw.

W ostatnich meczach grupy C młodzi mławianie pokonali kolejno 21:19 Garwolin I, 21:18 Wyszków II, 21:17 Ostrołękę II i 21:12 Wyszków III. To dało ostatecznie naszej drużynie 17 miejsce z dorobkiem 40 pkt. Do awansu do finałowej dwunastki zabrakło 4 oczek. Drugi zespół z Mławy ( nie pojechał na trzeci turniej) zajął 33 miejsce.

Skład Mława I: Marcel Kwieciński, Mateusz Miecznikowski, Karol Borkowski, Eryk Kaczerski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego