LIPIEC - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2017

Data publikacji : 21.07.2017
KADRA MAZOWSZA TRENUJE w MŁAWIE
W dniach 30 czerwca – 9 lipca, w Mławie, odbył się obóz kadry Mazowsza chłopców rocznika 2002. W zgrupowaniu wzięło udział 14 chłopców z Wołominia, Kobyłki Siedlec, Radomia, Plasu, MDK-u oraz MOS-u Warszawa. Trenerami byli – Kamil Trzciński i Mateusz Mosur. Była to kolejna okazja do selekcji zawodników, którzy pojadą w październiku na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale.
Oprócz codziennych treningów i odpraw video, chłopcy mieli zorganizowane wyjścia na pływalnię, kręgielnię, pizzę oraz koncert. Ponadto zostali wyposażeni w dwie koszulki treningowe oraz bluzę sportową.
W trakcie obozu, swoje 15-te urodziny obchodził Mateusz Kłoda, który dostał od zespołu prezent w postaci piłki z podpisami całego zespołu.
Na koniec konsultacji został rozegrany mecz kontrolny, w którym wygrała drużyna „czerwonych” w składzie: Sadkowski Jakub, Żaczek Kacper, Kłoda Mateusz, Trzciński Daniel, Bulira Dawid.
Najlepszym zawodnikiem zgrupowania został Jakub Sadkowski z Czarnych Radom.
Obóz był bezpłatny. 
Obóz sfinansowany został ze środków przeznaczonych na prowadzenie kadr oraz w dużej mierze dzięki pomocy Gospodarzy -  pana Grzegorza Morawskiego oraz Szymona Zejera z klubu Zawkrze Mława.
Najbliższa konsultacja odbędzie się w dniach 9-10 września i na nią powołana zostanie już tylko dwunastka zawodników.
 
Relacja: Kamil Trzciński

Data publikacji : 11.07.2017
Mławianie najlepsi “na piasku” w Szreńsku i Narzymiu
W sobotę 8 lipca w Szreńsku rozpoczął się cykl turniejów Grand Prix w siatkówce plażowej. Stawką zmagań jest trofeum ufundowane przez wójta gminy. W premierowych zawodach triumfowali mławianie Tomasz Szwęch oraz Paweł Domżalski. Dzień później w Narzymiu siatkarze rywalizowali w pierwszym turnieju Grand Prix 2017 Iłowa-Osady. Zwyciężyła inna mławska para Dawid Podlaski oraz Mateusz Paluszkiewicz.
Na starcie zawodów w Szreńsku stanęło 7 par, które eliminacje rozegrały w dwóch grupach. Dwa najlepsze duety z każdej awansowały do półfinałów. W pierwszym z nich Tomasz Szwęch z Pawłem Domżalskim pokonali w dwóch setach Pawła Fijałkowskiego i Mateusza Kucmana. W drugim spotkaniu ½ finału Piotr Kuźniarski i Adam Rzeczkowski również bez straty seta wygrali z Damianem i Kamilem Lewandowskimi. W spotkaniu finałowym mimo ambitnej postawy Kuźniarski i Rzeczkowski musieli uznać wyższość Szwęcha i Domżalskiego. Dzięki wygranej mławianie objęli prowadzenie w całym cyklu Grand Prix. Przegrani plasują się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Fijałkowskiemu i Mateuszowi Kucmanowi, którzy w decydującym pojedynku pierwszego turnieju zwyciężyli 2:0 braci Lewandowskich. Kolejne zmagania siatkarzy plażowych w gminie Szreńsk zaplanowano na 29 lipca.
Grano też w gminie Iłowo-Osada
Na boisku w Narzymiu cztery pary rozegrały Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Iłowo-Osada. Zawody były rozgrywane w ramach Grand Prix 2017. Komplet zwycięstw zanotowała mławska para Dawid Podlaski i Mateusz Paluszkiewicz, którzy w spotkaniu decydującym o pierwszej lokacie wygrali w dwóch setach z parą Tobiasz Andrzejewski (Iłowo) i Serafin Gruźlewski (Mława). Para Andrzejewski i Gruźlewski zajęła ostatecznie drugie miejsce, z dwoma zwycięstwami. W meczu trzecią lokatę mławska para Magnus Dudkiewicz i Mateusz Trzciałkowski pokonała w po tie breaku Jarosława Piątkowskiego (Narzym) i Mateusza Gregorczyka (Iłowo).
Następny turniej z cyklu Grand Prix rozegrany zostanie 13 sierpnia w Iłowie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego