LUTY - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2015

Data publikacji: 24.02.2015
ZAWKRZE Z NORWEGAMI NA TORWARZE!!!

Zwieńczeniem całotygodniowej pracy na obozie sportowym w Mławie zawodników i zawodniczek klubu Austrått IL, Volleyball był wspólny wyjazd z młodzieżą KS Zawkrze Mława oraz młodymi adeptami siatkówki z SP 7 Mława na mecz plus ligi mężczyzn AZS Politechnika Warszawska – Lotos Trefl Gdańsk. Grupa z Mławy stanowiła najliczniejszą ekipę wśród kibiców na sobotnim meczu ok 140 osób. Już na samym początku mecz dla naszych kibiców rozpoczął się miłym akcentem, w chwili wbiegania na boisko zawodników obu drużyn, zawodnicy rzucali mini piłki ze swoimi autografami, „szczęściarzem” w ekipie z Mławy okazał się Łukasz Bober któremu udało się złapać piłkę z autografem rozgrywającego Lotosu Trefl Gdańsk Marko Falaschiego.

Oprócz meczu który stanowił główną atrakcję, gospodarze dla widzów wczorajszego meczu przygotowali gablotę w której można było podziwiać Puchar Mistrzostw Świata zdobyty przez naszą reprezentację oraz medal Mistrzostw Świata, kibice mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć wraz z pucharem oraz medalem. Dla młodzieży z Mławy oraz Norwegii było to ogromne przeżycie, mecz stał na wysokim poziomie ciągle można było obserwować liczne długie wymiany piłek i niesamowite akcje obu drużyn które nieraz kończone były w dość niebywały sposób, zawodnicy chcieli zaprezentować się ze swojej strony jak najlepiej, ponieważ na meczu obecny był selekcjoner reprezentacji polski Stephane Antiga.
Tuż po meczu dzieci mogły zdobyć autografy zawodników oraz zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia a także „przybić piątkę” z bardzo ciepło przyjętymi Gdańszczanami którzy obeszli całe bandy dookoła dziękując widzom za bardzo dobrą postawę na meczu. Był to pierwszy zorganizowany wyjazd przez Klub Sportowy Zawkrze Mława naszej młodzieży na mecz plus ligi , dzieci nie kryły wielkiego entuzjazmu i euforii w czasie meczu ale także i po nim wymieniały się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat gry obu drużyn oraz zawodników.
Data publikacji: 21.02.2015

KOLEJNE SPARINGI AUSTRATT IL W MŁAWIE

Wczoraj w hali I LO w Mławie, nasi przyjaciele z Norwegii rozegrali kolejne dwa sparingi. O godzinie 16 juniorzy naszego klubu grali spotkanie z Austrått IL, Volleyball U-17. Zawodnicy naszego klubu zagrali dużo lepszy mecz niż w środę i ograli rywali 3:0, w dodatkowym secie Norwedzy byli lepsi.
Po meczu chłopców, na boisku wybiegły drużyny dziewcząt UKS Rutki Płońsk juniorki i dziewczęta z Austrått IL, Volleyball U-17. Zawodniczki z Norwegi było widać że nie były już tak stremowane jak w czasie sparingu z Legionovią, i zagrały dobry mecz pokonując dziewczyny z Płońska 4:1. Tym samym były to ostatnie sparingi Norwegów w Polsce. Dziś ekipa Norwegi spędziła cały dzień w Warszawie, gdzie między innymi zwiedzali Centrum Kopernika a o godzinie 17:00 byli światkami meczu PLUS Ligi Mężczyzn pomiędzy AZS Politechnika Warszawska a TREFLEM Gdańsk. Na mecz na Torwarze dodatkowo do Norwegów dołączyła liczna grupa kibiców z naszego Klubu. W sumie w wyjeździe organizowanym przez nasz klub wzięło udział ok. 140 osób. Większa relacja już wkrótce.


Data publikacji: 20.02.2015
Artykuł ze strony LTS LEGIONOVIA

Polak – Norweg, dwa bratanki

Ponad 200-kilometrową wycieczkę urządziły sobie starsze młodziczki LTS Legionovia Legionowo w czwartkowe popołudnie 19 lutego 2015 r. W Mławie, dzięki uprzejmości organizatora – KS Zawkrze Mława, czekał na nie bardzo atrakcyjny przeciwnik. Żeńska drużyna kadetek i juniorek jednego z największych norweskich klubów siatkówki młodzieżowej – Austratt IL.

Norweżki od poniedziałku 16 lutego przebywają w Polsce na zimowym zgrupowaniu, którego celem jest przygotowanie do walki o medale mistrzowskie kraju. Nasze młodziczki za tydzień zmierzą się w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Obie zatem ekipy były zainteresowane spotkaniem kontrolnym.

Zanim przejdziemy do relacji ze spotkania, kilka słów na temat naszego przeciwnika. Podając informację za serwisem internetowym KS Zawkrze Mława, trenerem Austratt IL jest pochodzący z Mławy – Tomasz Cudny. To za jego namową nawiązano współpracę między polskim i norweskim klubem, która owocuje wymianą doświadczeń podczas wspólnych zgrupowań.

„Austratt IL ma swoją siedzibę w Sandnes. Jest to bardzo spokojne miasto liczące około 70 tysięcy ludzi, ulokowane w regionie Rogaland. Klub skupiony jest na szkoleniu młodzieży. Dzieci zaczynają tutaj swoją przygodę z siatkówką w bardzo wczesnym wieku. Najmłodszą grupę stanowią dzieci 8-letnie. Obecnie w klubie trenuje około 100 zawodników w wieku młodzieżowym i jest to jeden z największych klubów w kraju. Co roku nasi zawodnicy stanowią o sile kadry regionalnej – tłumaczy opiekun kadry 15-latków, Tomasz Cudny. W bieżącym roku aż pięć drużyn przeszło przez regionalne eliminacje i powalczy o mistrzostwo kraju.

W 2014 roku Austratt IL zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w Norwegii. Najlepsi zawodnicy co roku zasilają elitarną norweską szkółkę siatkówki Top Volley Norge. Dwóch wychowanków Austratt IL jest etatowymi kadrowiczami do lat 17.”

Zaproszenie LTS Legionovii do sparingu z utytułowanym przeciwnikiem zostało natychmiast przyjęte. Bez zastanowienia w środku tygodnia wsiedliśmy w busy, aby sprawdzić się na nieznanym terenie.

Zachwyt! To słowo dobrze opisuje towarzyszące nam emocje przed, w trakcie i po zakończeniu spotkania. Od wejścia na teren hali sportowej czuliśmy się jak drużyna Orlen Ligi. Zostaliśmy podjęci przez miłych i świetnie zorganizowanych gospodarzy. Naprzeciw nam wyszła 15-osobowa drużyna Norweżek wraz z dwoma uśmiechniętymi trenerami. Wszystkie zawodniczki zostały powitane przez spikera przed licznie zgromadzoną publicznością (przypominam, że spotkanie miało charakter sparingu między młodzieżowymi drużynami, wieczorem w samym środku tygodnia). Nasze dziewczęta i trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki, sygnowane logotypami Norweskiego Związku Piłki Siatkowej. Każde życzenie, o ile byśmy takowe mieli, jestem pewien że zostałoby spełnione przez gospodarzy i Austratt IL.

Do rzeczy! W końcu spotkanie już czeka. Drużyna starszej młodziczki LTS Legionovia Legionowo składa się z dziewcząt urodzonych w roku 2000, zatem 14/15-latek. Naprzeciw nim na boisko wyszła grupa dziewcząt w wieku 16-18 lat. Znających halę i piłki Mikasa, którymi przyszło nam toczyć pojedynek. Oprawa meczowa dodatkowo speszyła, nie przyzwyczajone do rozgłosu, Legionowianki.

Już pierwsza piłka pokazała, że Polki nie odpuszczą Norweżkom żadnego punktu. Po sennym początku, wzięły się w garść i po ustawieniu szyków obronnych, rozpoczęły swoją grę. Przyjmujące szybko zaadoptowały się do nowej piłki i zielonego sufitu hali. Rozgrywająca Klaudia Margalska, sprawiedliwie rozkładała akcenty ataku, a na skrzydłach niepodzielnie rządziły Zosia Parzydło, Julia Wałek, Julia Ciejka, Wiktoria Korzeniewska i Natalia Dąbrowska. W miejsce kontuzjowanej Emilki Sikory, na środku zameldowała się Sandra Szczepańska, która zagrała świetne zawody. Jej blok wielokrotnie łapał Norweżki, a gra asekuracyjna doprowadzała do płaczu. Zdecydowanie była najlepszą legionowską zawodniczką tego spotkania.

Druga ze środkowych – Ola Rojecka, po raz kolejny potwierdziła że jest jedną z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji na Mazowszu. Gdy już udało jej się znaleźć linie boczne boiska, kończyła niemal każdą piłkę zawieszoną nad siatką. Rozgrywająca mogła sobie pozwolić na zabawę, bowiem w przyjęciu i obronie dobrze pokazały się libera – Wiktoria Grzegorzewska i Paulina Kosewska.

Zawodniczki Austratt IL przez całe spotkanie miały problem z przyjęciem zagrywki. Rozgrywająca dwoiła się i troiła, aby uruchomić skrzydła. Jej wystawy z piątego metra nie mogły być jednak skuteczne i Norweżki nie były w stanie wyprowadzić punktującego ataku. Tym bardziej, że po stronie Legionovii świetnie spisywał się blok i obrona w strefach. Po raz kolejny dziewczęta udowodniły, że powtarzalna i trudna zagrywka jest ich silną bronią.

Sparing został rozegrany w formule pięciu setów. Cztery do 25. a piąty do 15. punktów. Trenerzy obu zespołów desygnowali do gry wszystkie zawodniczki. W poszczególnym partiach przeprowadzili liczne eksperymenty, zmieniając nominalne pozycje zawodniczek, próbując zagrania taktyczne oraz optymalne zmiany.

Spotkanie zakończyło się wynikiem Austratt IL – LTS Legionovia 0:5 (16:25, 15:25, 11:25, 17:25: 8:15)

Skład LTS Legionovia Legionowo: Julia Ciejka (k), Wiktoria Grzegorzewska (l), Klaudia Margalska, Sandra Szczepańska, Aleksandra Rojecka, Zofia Parzydło, Julia Kuźmińska, Natalia Dąbrowska, Wiktoria Korzeniewska, Julia Wałek, Oliwia Różycka, Julia Wykowska, Emilia Sikora, Paulina Kosewska. Trener: Krzysztof Kuna.

Na koniec relacji pragnę jeszcze raz wrócić do fantastycznej, ciepłej i przyjacielskiej atmosfery, która stała się udziałem naszych dziewcząt. Zawodniczki i sztab szkoleniowy Austratt IL, trenerzy KS Zawkrze Mława, gospodarze i obsługa hali sportowej oraz kibice spisali się na medal. Z uśmiechem na ustach pozwolili nam spędzić bardzo miłe trzy godziny.

Z tego miejsca wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie sparingu składamy serdeczne podziękowania.


Data publikacji: 16.02.2015
KINDER 2015

Pierwsze siatkarskie kroki w ten weekend postawili najmłodsi zawodnicy z Mławy . Turniej w mini siatkówce chłopców w ramach rozgrywek Kinder + Sport o Mistrzostwo Mazowsza odbył się w Międzyborowie. Obsada tego turnieju była bardzo liczna, ostatecznie wzięły w nim udział 22 zespoły z całego Mazowsza w tym 2 drużyny z Mławy. W kategorii klas IV szkół podstawowych barwy Mławy reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 7 pod kierunkiem trenera Jerzy Gawlikowski. Popularna „Siódemka” do gry w turnieju wystawiła 3 grupy dwójek. Rywalizacja w tej kategorii była dość zacięta, ponieważ nie brakowało w nich reprezentantów wielu świetnych zespołów takich jak min. MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa czy Czarni Radom. W sumie w tej kategorii wiekowej wystąpiły 54 grupy dwójek. Chłopcy zostali podzieleni na podgrupy w których toczyła się dalsza rywalizacja. Podopieczni trenera Gawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty w swoich grupach, Marcel Kwieciński i Radosław Sadza – SP7-I ,zajęli II miejsce pokonując w swojej grupie ekipę z Międzyborowa, Żuromina oraz Siedlec, Miecznikowski Mateusz i Kaczerski Eryk- SP7-II, również zajęli II miejsce w swojej grupie pokonując min. Wyszków, Wołomin, Siedlce, Borkowski Karol i Dymkowski Grzegorz zajęli V miejsce w swojej grupie.
Po rywalizacji czwartoklasistów przyszedł czas na zmagania w starszej grupie, tą grupę w barwach Mławy reprezentowało Zawkrze Mława, którego trenerem jest Jasiek Kanowski.
W kategorii trójek wystąpiło 37 ekip z 21 klubów z całego Mazowsza. Zawkrze trafiło do mocno obsadzonej grupy min. Metro Warszawa, MOS Wola Warszawa, KPS Siedlce i Libero Warszawa. Podopiecznych Jana Kanowskiego już na samym początku czekała ciężka przeprawa z wielokrotnym medalistą MP w kategorii piłki siatkowej chłopców a było nim Warszawskie Metro. Do spotkania Zawkrzanie podeszli bardzo stremowani, co przyczyniło się do tego że Warszawianie już na samym początku „odjechali” na kilka punktów i tak było do połowy seta, kiedy to w pole zagrywki wszedł Maciej Ragus dzięki jego dobrym zagrywkom nasz zespół wyrównał stan punktacji z rywalem ze Stolicy. Pod koniec seta jednak wzięło górę większe ogranie, spokój którym charakteryzowali się zawodnicy z Warszawy ostatecznie nasi zawodnicy musieli uznać wyższość Metra. Do drugiego meczu podopieczni trenera Kanowskiego podeszli już bardziej skoncentrowani co przyczyniło się do popełniania mniejszej ilości błędów co w końcowym efekcie dało nam zwycięstwo nad zespołem KPS-u Siedlce. Trzeci mecz rozgrywany był z zespołem MOS Wola Warszawa ,w tym meczu nasi zawodnicy nie byli w stanie sprostać dobrej grze rywali z Warszawy ostatecznie przegrywając całe spotkanie. Oprócz tych spotkań nie zostało rozegrane spotkanie z zespołem Libero Warszawa (zespół pomimo zgłoszenia nie stawił się na turnieju) co dało naszej drużynie kolejne punkty. Ostatecznie w swojej grupie zawodnicy z Mławy zajęli III miejsce, występując w składzie: Maciej Ragus, Igor Rozwadowski, Piotr Zembrzuski, Mateusz Jurkiewicz.
Dla naszych zawodników było to ogromne przeżycie ponieważ był to dla nich pierwszy turniej tak wielkiej rangi, mamy nadzieje że będzie coraz lepiej i zdobyte tam nowe doświadczenie zaprocentuje w dalszych rozgrywka oraz całej karierze rozwojowej naszych zawodników.Data publikacji: 15.02.2015
ZAWKRZE ZDOBYWA PUNKT W MECZU Z LIDEREM

W dniu dzisiejszym seniorzy grali mecz na wyjeździe z liderem rozgrywek III ligi, zespołem KS METRO WARSZAWA (w ostatni czwartek zespół Metra pokonał KKS Kozienice na wyjeździe 3:2)
Pierwszy set nasi zawodnicy rozpoczęli trochę ospale, zespół z Ursynowa od początku objął prowadzenie i nie oddał go do końca seta i wygrał I set do 20.
W drugim secie w naszej drużynie coś drgnęło. Na boisku od początku seta w miejsce środkowego Tobiasza Andrzejewskiego pojawił się młody Mateusz Trzciałkowski , który świetnie radził sobie w bloku. Na zagrywce odpalił Tomasz Szwęch, który to posyłał niesamowicie mocne i celne zagrywki czym bardzo utrudniał grę zawodnikom METRA. Wygrywamy II set do 21.
Trzeci set to kapitalna gra naszych zawodników, wszystko ponownie zaczyna się od zagrywki Tomka Szwęcha. Otwacie seta 5:0 dla nas. W pełni kontrolujemy grę na boisku świetna gra zagrywką ułatwia nam grę blokiem na siatce Metro ma sporo kłopotów. Pewnie wygrywamy III seta do 15. Gra Metra kompletnie się nie klei.
Set IV to set o którym chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć...
Zaczynamy jeszcze lepiej niż w secie 3. Zagrywki Tomka wyprowadzają nas do stanu 8:1. Zespół z Ursynowa ma straszne kłopoty. Wydaje się że kontrowaliśmy sytuację niestety...proste błędy w naszej grze spowodowały że nasza gra wyglądała tak jak w poprzednich meczach. Zespół z Metra zaczął ryzykować na zagrywce i to im się opłaciło, powoli odrabiali starty. Nasza przewaga niestety malała. Na tablicy był wynik 21:16 trener Zejer poprosił o czas po 3 straconych punktach z rzędu. Niestety na nic to się zdało zawodnicy Metra odrobili kolejne 3 punkty. Po jednym z naszych ataków piłka dotyka bloku zawodników Metra i wychodzi na aut niestety sędziowie pokazują na stronę Metra i mamy wynik 21:19, trener Zejer zdenerwowany zostaje upomniany przez sędziego żółta kartką, bierzemy drugi czas. Nasz zespół roztrwonił kilku punktową przewagę. Końcówka seta bardzo nerwowa, mamy piłkę meczową przy stanie 24:22 w górze ale niestety atakujemy w blok i tracimy punkt. Przy stanie 24:23 dla nas, nasz przyjmujący źle ocenia lot piłki po zagrywce i ta wpada nam pod końcową linię i mamy po 24. Niestety Metro dalej grało bardzo dobrze zagrywką i odrzuciło nas od siatki i mieliśmy problem ze skończeniem ataku przegrywamy do 25 seta czwartego.
W secie piątym ciężko było zatrzymać rozpędzonych zawodników Metra którzy wygrywają z nami w tie-breaku do 11 i cały mecz 3:2. Mamy punkt...ale niedosyt jest ogromny bo można było zdobyć na trudnym terenie komplet punktów. Walczymy dalej kolejny mecz już za tydzień u nas z drużyną MKS MDK Warszawa o godz. 17:00 w hali I LO w Mławie.

KS METRO WARSZAWA - KS ZAWKRZE MŁAWA 3:2 (-20; 21;15; -27;-11)

ZAWKRZE: Łukasz Borek Borowski, Daniel Kęsak, Tomasz Szwęch, Tobiasz Andrzejewski, Łukasz Gumowski, Mateusz Paluszkiewicz, Serafin Gruźlewski (libero), Rybka, Tomek Włodarski, Mateusz Trzciałkowski,


Data publikacji: 13.02.2015
Mława będzie gościć siatkarzy z Norwegii, Zawkrze nawiązało współpracę z tamtejszym klubem

Tomasz Cudny, trener drużyny dziewcząt U-15 w norweskim Austratt IL
Od poniedziałku 16 lutego w Mławie przebywać będzie ponad 60-osobowa grupa norweskich siatkarzy i siatkarek z klubu Austratt IL. Przez tydzień będą oni szlifować formę przed zbliżającymi się mistrzostwami kraju.  

Do Mławy przyjadą dwa zespoły dziewcząt U-15 i U-17 oraz w tych samych kategoriach wiekowych dwa zespoły chłopców. Jak to się stało, że Norwegowie wybrali właśnie Mławę na miejsce swojego zgrupowania? Odpowiedź jest prosta. Od kilku miesięcy w tym kraju mieszka i pracuje były szkoleniowiec Zawkrza, Tomasz Cudny. W norweskim klubie nasz trener odpowiada za szkolenie dziewcząt w wieku 12-13 lat. Docelowo mają one w przyszłym roku powalczyć o mistrzostwo Norwegii w kategorii U-15 – mówi Tomasz Cudny. To nie jedyna drużyna za którą odpowiada. Polski trener prowadzi także kadrę regionalną chłopców w wieku 15 lat.

Austratt IL ma swoją siedzibę w Sandnes. Jest to bardzo spokojne miasto liczące około 70 tysięcy ludzi, ulokowane w regionie Rogaland. Klub skupiony jest na szkoleniu młodzieży. Dzieci zaczynają tutaj swoją przygodę z siatkówką w bardzo wczesnym wieku. Najmłodszą grupę stanowią dzieci 8-letnie. Obecnie w klubie trenuje około 100 zawodników w wieku młodzieżowym i jest to jeden z największych klubów w kraju. Co roku nasi zawodnicy stanowią o sile kadry regionalnej – tłumaczy opiekun kadry 15-latków, Tomasz Cudny. W bieżącym roku aż pięć drużyn przeszło przez regionalne eliminacje i powalczy o mistrzostwo kraju.

W 2014 roku Austratt IL zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w Norwegii. Najlepsi zawodnicy co roku zasilają elitarną norweską szkółkę siatkówki Top Volley Norge. Dwóch wychowanków Austratt IL jest etatowymi kadrowiczami do lat 17. Oni również mają przyjechać do Mławy.

W Polsce oprócz wspólnych treningów z młodzieżowymi zespołami Zawkrza, Norwegowie rozegrają kilka sparingów z naszymi zespołami kadetów i juniorów. Dzięki pomocy mławskiego klubu dziewczęta rozegrają dwa mecze sparingowe z Rutkami Płońsk oraz Legionovią Legionowo. Szczególnie ciekawie zapowiada się potyczka z tymi ostatnimi, ponieważ drużyna spod Warszawy należy do krajowej czołówki. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 19 lutego o godzinie 18.00 w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie i będzie otwarte dla widzów.

Na koniec zgrupowania w sobotę 21 lutego cała grupa uda się do stolicy na pojedynek Plusligi mężczyzn pomiędzy zespołami AZS Politechniki Warszawskiej oraz Lotosu Trefla Gdańsk. W ubiegłym roku spora część norweskich siatkarzy gościła w Polsce podczas finału mistrzostw świata. To co zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Od tego momentu Polska jest dla nich krajem zwariowanym na punkcie siatkówki – dodaje polski trener, pracujący w Austratt IL.

Norwegowie liczą, że w wakacje mławscy siatkarze pojadą do tego skandynawskiego kraju na duży turniej – Vestcup, który co roku jest rozgrywany w Stavanger.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego