LUTY - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2013

Data publikacji: 26.02.2013
Plebiscyt o tytuł Sportowca, Trenera, Drużyny 2012 Roku

Rusza Plebiscyt o tytuł mławskiego Sportowca, Trenera i Drużyny Roku 2012. Nominowanych w poszczególnych czterech kategoriach wskazali działacze sportowi, trenerzy oraz dziennikarze lokalnych mediów. Głosowanie potrwa od 25 lutego (poniedziałek) do 5 marca (wtorek). Nominowani czekają na głosy swoich kibiców.
Procedura wybierania laureatów jest podobna  jak przed rokiem. O miejscu w ostatecznej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobytych w  głosowaniu on – line  na  stronie  www.mlawa.pl,  w głosowaniu dziennikarzy sportowych  oraz  głosowaniu członków Rady Sportu powołanej przez  Burmistrza Miasta  Mława.
Dodatkowo podczas Gali Sportu wybrana zostanie  Impreza Sportowa Roku 2012 oraz Burmistrz,  jak co roku, nada tytuły  Pasjonatów  Sportu.
Tytuły zostaną nadane, a zwycięzcy odbiorą nagrody  w czasie Gali Sportu o terminie organizacji której, laureaci i osoby zainteresowane uczestnictwem zostaną powiadomieni.

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA NASZYCH KANDYDATÓW:

W kategorii MŁODZICY i KADECI nominowany:
Dominik Sadowski  - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – siatkówka

Uniwersalny, bardzo silny i skoczny zawodnik, na pozycji środkowego stanowił mur nie do pokonania dla rywali, zaś na pozycji przyjmującego zdobywał ogrom punktów w najważniejszych momentach meczu. Stanowił o sile drużyny kadetów i chociaż jest młodszy od większości z nich to właśnie on wspomagał jeszcze starszą grupę - grał w każdym meczu bardzo udanych rozgrywek juniorskich. Przez kilka najbliższych lat na pewno będzie jednym z najgroźniejszych przeciwników dla każdego rywala. Godnie reprezentuje również swoją szkołę na zawodach w wielu dziedzinach sportu.

W kategorii JUNIORZY i SENIORZ nominowani:
Łukasz Pawlicki - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – siatkówka

Przyjmujący, bardzo zrównoważony i inteligentny zawodnik świetnie sprawdził się, jako kapitan drużyny juniorów, dając przykład swoją pracą na treningach jak również przygotowaniem do każdego meczu. Stanowił o sile zespołu w ataku i decydował o pewnym przyjęciu drużyny. W wielu meczach zgodnie wybierany na najlepszego zawodnika, już na początku sezonu dołączył do kadry II ligi zespołu seniorskiego i niejednokrotnie pokazywał, że nie odstaje formą od starszych kolegów, w meczach barażowych o 1 ligę pokazał swój pełen potencjał.


Bartosz Załęcki  - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – siatkówka

Środkowy, po kilku treningach z juniorami szybko wdarł się do drużyny seniorskiej pokazując, że potrafi rywalizować z bardzo doświadczonymi zawodnikami i regularnie występuje w jej I składzie. Wcześniej w barwach Startu Lipowiec występował w I lidze, dzięki czemu jego doświadczenie było niezbędne dla juniorskiego zespołu Zawkrza gdzie potrafił odnaleźć się na każdej pozycji. Dobra zagrywka w różnych wersjach, silą oraz wyczucie w bloku to jego największe atuty.


W kategorii TRENER nominowany:
Tomasz Cudny - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – siatkówka


Tomasz Cudny stworzył grupę kadetów w roku 2008 od czego rozpoczęło się sukcesywne szkolenie młodzieży. Kadeci zajęli III miejsce w 2 lidze mazowieckiej, zaś starsi chłopcy grali w finale i barażach o awans do I ligi juniorów, gdzie do pełni szczęścia zabrakło tylko jednego seta. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu może  pochwalić się sporą liczbą wychowanków grających na wysokim II ligowym poziomie, jak również jednym z najmłodszych zespołów w tych rozgrywkach.


W kategorii DRUŻYNA:
Klub  Sportowy „Zawkrze Mława” – siatkówka

Juniorzy siatkówki prowadzeni przez duet Szymon Zejer / Tomasz Cudny w tym sezonie przynieśli kibicom wiele radości. Wygrywając mecz za meczem w fazie grupowej zespół wywalczył sobie możliwość walki o Mistrzostwo II Ligi Juniorów, gdzie dotarł do ścisłego finału eliminując po drodze między innymi słynny MDK Warszawa. Finał to był jednak przedsmak prawdziwych emocji bowiem zajmując II miejsce na Mazowszu nasza drużyna miała możliwość gry w barażach o awans do I Ligi Juniorów. W walce z bardzo silnym i ogranym 1 ligowcem - Pekpol Ostrołęka, Zawkrze pokazało ogromny charakter i możliwości pierwszy mecz wygrywając u siebie 3;2 i prowadząc w Ostrołęce 1:0. Niestety Ostrołęka obudziła się dzięki dopingowi własnych kibiców i potrafiła ten mecz wygrać 3:1, dzięki czemu okazała się lepsza tylko o jednego seta i utrzymała się w 1 lidze. Zawkrze jednak nie składa broni i w przyszłym roku planuje walkę o medale Mistrzostw Polski Juniorów gdyż trzon zespołu stanowią chłopcy którzy jeszcze w najbliższym sezonie pozostają w drużynie. Należy wspomnieć że rozgrywający Damian Łaszcz, przyjmujący i zarazem kapitan drużyny juniorów Łukasz Pawlicki oraz środkowy Bartosz Załęcki na stałe weszli do zespołu II ligowych seniorów.

Data publikacji: 25.02.2013
Bolesna porażka Zawkrza w stolicy

Nie udało się siatkarzom Zawkrza Mława przywieźć chociażby punktu z gorącego terenu, jakim jest hala MOS-u Wola Warszawa. Gracze ze stolicy wygrali 3:0 i zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Przed naszą drużyną jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej, a następnie faza play -out o pozostanie na drugoligowych parkietach.
Na pocieszenie, szkoleniowiec Zawkrza, Grzegorz Kuciński w decydujących spotkaniach będzie mógł skorzystać z usług powracającego po kontuzji Michała Pietrewicza. W meczu z MOS-em widać jeszcze było u niego braki w treningach, ale do play- outów zostało jeszcze trochę czasu. W tej sytuacji jest on naszym sprzymierzeńcem- mówi trener Zawkrza.
W sobotni mecz nasz zespół wszedł bardzo źle. Świetnie dysponowani w polu zagrywki warszawianie w pierwszym secie zdemolowali naszych zawodników, wygrywając do 7. W kolejnych partiach gra mławskiej ekipy uległa poprawie, jednak nie na tyle żeby zagrozić MOS-owi. Podopieczni Krzysztofa Wójcika wygrali kolejne odsłony spotkania do 19 i 21, a cały mecz pewnie 3:0. Dobre zawody w barwach stołecznej drużyny rozegrał wychowanek Startu Lipowiec Kościelny, Piotr Cichocki.

Naszym siatkarzom w rundzie zasadniczej pozostało do rozegrania już tylko jedno spotkanie, 9 marca w hali I LO, Zawkrze podejmie Centrum Augustów.

MOS Wola Warszawa – Zawkrze Mława 3:0 (-7, -19, -21)

MOS Wola: Skwarek, Sęk, Kańczok, Obermeler, Cichocki, Urbański, Linka (libero) oraz Osiecki, Sobolewski i Gregorowicz.
Zawkrze: Borko, Domżalski, Kowalczyk, Pietrewicz, Witkowski, Wiśniewski, Grużlewski (libero) oraz Rybka, Szwęch, Bonisławski


zawkrzenskisport.pl


Data publikacji: 10.02.2013
Zawkrze nie składa broni i wygrywa z Żyrardowianką

Gracze Zawkrza Mława wygrali 3:2 w meczu 16 kolejki rozgrywek II ligi z Żyrardowianką Żyrardów. Dla podopiecznych Grzegorza Kucińskiego dwa punkty zdobyte w starciu z żyrardowianami oznaczają, że do przedostatniej w tabeli, Bzury Ozorków, tracą już tylko dwa oczka.

Mecz z Żyrardowianką rozpoczął dla naszej drużyny cykl gier, w którym każde spotkanie będzie za przysłowiowe “6″ punktów. Goście w sobotę również marzyli o wygranej, która przybliżałaby ich do bezpiecznej szóstej pozycji dającej utrzymanie. Początek spotkania należał do gości, którzy objęli kilkupunktowe prowadzenie. Z czasem jednak dzięki dobrej grze w obronie, nasi siatkarze zaczęli doganiać rywali. Przeciwnicy mieli nawet piłkę setową, którą Zawkrze obroniło. To dało bodziec do walki, który przyniósł wygraną 28:16. Drugi set miał podobny scenariusz, Żyrardowianka szybko objęła prowadzenie. Tym razem podopieczni Grzegorza Kucińskiego swoją pogoń rozpoczęli zbyt późno i nie byli w stanie dogonić żyrardowian, którzy zwyciężyli do 19. W trzeciej odsłonie gry, mimo nie najlepszego początku, dominowali siatkarze Zawkrza. Dobre ataki ze skrzydeł Piotrów, Wiśniewskiego oraz Domżalskiego oraz ze środka Filipa Kowalczyka dała wygraną do 19. Czwarta partia przyniosła bardzo wiele emocji, także niestety tych pozasportowych. W końcówce seta na pierwszy plan wysunęła się sędzia meczu, Marta Aneszko, która wprowadziła wiele nerwowości w poczynania zawodników na parkiecie. Żółtą kartką ukarany został trener Zawkrza, Grzegorz Kuciński. Na decyzje arbitrów zareagował sędzia główny, Zbigniew Tadej, który wszedł na parkiet i zwrócił uwagę rozjemcom tego pojedynku. Nerwową sytuację lepiej wytrzymali gracze z Żyrardowa, którzy wygrali do 25, doprowadzając po raz kolejny do wyrównania. Tie- break na szczęście od pierwszych piłek był popisem naszej drużyny. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Ostatecznie Zawkrze wygrało decydującego seta do 9, a całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano środkowego bloku mławskiego zespołu, Filipa Kowalczyka.

Kolejny pojedynek Zawkrze rozegra 23 lutego w stolicy z MOS-em Wola.

Zawkrze Mława – Żyrardowianka Żyrardów 3:2 (26, -19, 19, -25, 9)

Zawkrze: Bagan, Wiśniewski, Kowalczyk, Domżalski, Załęcki, Borko, Bonisławski (libero) oraz Gruźlewski, Słomiński.

zawkrzenskisport.plData publikacji: 04.02.2013
Lider za mocny dla mławskiego Zawkrza

Siatkarze Zawkrza Mława przegrali 1:3 w Hajnówce z liderem rozgrywek II ligi, Pronarem. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego prowadzili w tym spotkaniu 1:0, jednak w kolejnych odsłonach na parkiecie dominował miejscowy zespół.
Zawkrze rozpoczęło sobotnią grę bez kompleksów. Do stanu 19:19 akcje obydwu drużyn rozgrywane były punkt za punkt. Przewagę od tego momentu uzyskali nasi siatkarze. Gospodarze mieli dużo kłopotów z przyjęciem zagrywki, dzięki czemu zrobiło się 24:19 dla naszej ekipy. Świetne zagrywki zawodnika Pronaru doprowadziły do remisu. Ostatecznie jednak podopieczni Grzegorza Kucińskiego wygrali tę odsłonę do 25, a ostatni punkt nasi zdobyli po potrójnym bloku. Niestety były to miłe złego początki. Nasz zespół nie potrafił utrzymać dobrej dyspozycji na dłuższym dystansie. W drugiej partii znów przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. Dobra zmiana na pozycji atakującego w ekipie z Hajnówki w końcówce dała jej wygraną do 19. Trzeci set okazał się najsłabszy w wykonaniu Zawkrza. Naszym siatkarzom nic nie wychodziło w tym fragmencie meczu. Hajnówczanie to wykorzystali i wygrali do 13. Nasza drużyna próbowała jeszcze walczyć o korzystny rezultat w czwartym secie, ale sił wystarczyło do stanu 11:11. Później gospodarze zaczęli seryjnie zdobywać punkty. Pronar   ostatecznie zwyciężył w tej odsłonie do 18.
Teraz przed podopiecznymi Grzegorza Kucińskiego decydująca faza walki o utrzymanie w II lidze. Ostatnie trzy mecze nasz zespół zagra z drużynami również zagrożonymi spadkiem. Na początek Zawkrze zmierzy się 9 lutego o godzinie 17.00 na własnym parkiecie z Żyrardowianką Żyrardów. Celem naszych siatkarzy jest wyprzedzenie Bzury Ozorków, by w razie ewentualnej gry z tym przeciwnikiem w play- outach mieć przewagę własnego parkietu.

Pronar Hajnówka – Zawkrze Mława 3:1 (25, -19, -13, -18)

Zawkrze: Bagan, Wiśniewski, Załęcki, Kowalczyk, Domżalski, Borko, Gruźlewski (libero) oraz Krzyżaniak, Słomiński, Pawlicki, Rybka, Szwęch.

zawkrzenskisport.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego