MAJ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2013

Data publikacji: 06.05.2013
Koniec sezonu dla siatkarzy Zawkrza

Siatkarze Zawkrza Mława doznali trzeciej porażki w rywalizacji z Żyrardowianką Żyrardów. W sobotę 4 maja w Mławskiej Hali Sportowej podopieczni Grzegorza Kucińskiego przegrali po pięciosetowej batalii. Dla gości wygrana oznacza, że zajęli oni na koniec sezonu dziewiąte miejsce. Zawkrze podobnie jak przed rokiem zakończyło zmagania na ostatniej pozycji.
Mecz, który rozegrano w ostatnią sobotę był z gatunku o wszytko. Porażka stawiała naszą drużynę w trudnej sytuacji. Początkowo wydawało się, że presja jaka ciążyła na naszych siatkarzach nie paraliżowała ich. Szybko zdobyta przewaga poskutkowała zwycięstwem do 20 w premierowej odsłonie. Dwie kolejne partie wygrali jednak goście. Duża w tym zasługa Pawła Sutyńca, który atakował na bardzo wysokim procencie skuteczności. W czwartym secie Żyrardowianka prowadziła już 6 punktami i pewnie zmierzała po końcowe zwycięstwo. Wola walki i niezwykłe zaangażowanie mławian doprowadziły do wyrównania po 21. W końcówce bardziej skuteczni byli ponownie gracze Zawkrza, którzy wygrali do 23. O wyniku decydował więc tie- break. Jego początek należał do podopiecznych Grzegorza Kucińskiego, którzy objęli prowadzenie 4:0. Później gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Na zmianę stron z jednopunktowym prowadzeniem schodzili mławianie. W decydującym fragmencie znów skutecznością popisał się Sutyniec, który zapewnił Żyrardowiance wygraną w piątej partii do 12.

- Chciałbym podziękować moim zawodnikom za ambitną grę w tych meczach. Są to nasze ostatnie spotkania w drugiej lidze. W przyszłym sezonie na 99% nie wystartujemy w rozgrywkach- taką zaskakującą deklarację złożył po ostatnim meczu szkoleniowiec zespołu z Żyrardowa, Piotr Wasilewski.

Zawkrze Mława – Żyrardowianka Żyrardów 2:3 (20, -22, -16, 23, -12)

Zawkrze: Witkowski, Kowalczyk, Słomiński, Wiśniewski, Borko, Domżalski, Bonisławski (libero) oraz Szwęch, Rybka, Załęcki.

Żyrardowianka: Buczyński, Jackowicz, Sutyniec, Godlewski, Lipowski, Poinc, Łuczka (libero) oraz Wrona.

W rywalizacji o miejsca 9-10 Żyrardowianka wygrała 3:0.

www.zawkrzenskisport.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego