MARZEC - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2016

Data publikacji : 11.03.2016

Zawkrze walczy do końca!
Siatkarze Zawkrza pokonali na wyjeździe Powsinek Wilanów.
Mimo iż szanse na pozostanie w trzeciej lidze siatkarze Zawkrza Mława mają już tylko teoretyczne, to w czwartek 10 marca podopieczni Szymona Zejera sprawili miłą niespodziankę pokonując na wyjeździe 3:2 Powsinek Wilanów.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy już raz w tym sezonie wygrali z mławską młodzieżą. W czwartkowy wieczór role się jednak odwróciły i to Zawkrze triumfowało. Po trzech setach to nasz zespół prowadził 2:1 i była realna szansa zgarnięcia pełnej puli. Niestety w czwartej odsłonie rywale się podnieśli i wygrali do 23. W tie braku toczyła się zażarta walka o każdą piłkę. W końcówce mniej błędów popełnili mławianie i to oni ostatecznie zdobyli dwa oczka.

Powsinek Wilanów – KS Zawkrze Mława 2:3 (25, -22, -24, 23, -12)

Data publikacji : 09.03.2016

Kolejna porażka Zawkrza
Młodzi siatkarze z Mławy przegrali kolejny mecz.
Drużyna prowadzona przez Szymona Zejera zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nic nie wskazuje, że do końca sezonu może je opuścić. Spotkanie z Olimpem Skaryszew rozpoczęło się obiecująco dla mławian, od wygranej do 24. W kolejnych odsłonach dał o sobie znać brak doświadczenia w szeregach Zawkrza. Rywale to wykorzystali i ostatecznie wywieźli z hali I LO komplet punktów.


Zawkrze Mława – Olimp Skaryszew 3:1 (-24, 23, 13, 26)

Data publikacji : 09.03.2016

ZAWKRZE CUP 2016 – Turniej małych gier
Uczestnicy turnieju małych gier organizowanego przez Zawkrze.
W dniu 29 lutego Klub Sportowy “Zawkrze” Mława był organizatorem turnieju małych gier. W zawodach udział wzięło ponad 80 dziewczyn i chłopców z powiatu mławskiego.
W zmaganiach uczestniczyli m.in. uczniowie szkół podstawowych w Szreńsku, Turzy Małej oraz mławskich szkół nr 7, nr 6 oraz nr 1. W poszczególnych kategoriach zostali wyróżnieni zawodnicy:
U dziewcząt w dwójkach – Katarzyna Szafraniec
W trójkach – Aleksandra Laskowska
W czwórkach – Amelia Chilińska
U chłopców w dwójkach – Patryk Rozwadowski
W trójkach – Mateusz Miecznikowski
W czwórkach – Maciej Ragus

W turnieju dwójek zwyciężyła para Katarzyna Szafraniec /Marysia Brzozowska. Co ciekawe dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami. Drugie miejsce zajęli Patryk Rozwadowski/Maciej Jakub. Trzecie miejsce przypadło parze Patryk Wośko/Adam Jończak.

W turnieju trójek chłopców wystartowała największa liczba zespołów – 7. Zwyciężyła drużyna w składzie: Szymon Jurkiewicz/Eryk Kaczerski/Mateusz Miecznikowski. Drugie miejsce przypadło trójce: Marcel Kwieciński/Karol Borkowski/Kamil Komorowski. Trzecie miejsce zajęła trójka: Szymon Rogoziński/ Patryk Czernicki/Zdzisław Waćkowski.

W turnieju trójek dziewcząt wystartowały dwa zespoły, lepsza okazała się trójka w składzie Aleksandra Laskowska/Aleksandra Zawadzka/Natalia Kozioł. Drugi zespół wystąpił w składzie: Roksana Szubiak/Aleksandra Łucjeczek/Julia Lewandowska.

W turnieju czwórek chłopców wystartowało 5 zespołów. Najlepszy zespół wystartował w składzie: Piotr Zembrzuski/Mateusz Jurkiewicz/Maciej Ragus/Dawid Samson. Drużyna wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła czwórka w składzie: Fabian Kołakowski/Damian Siwowski/Filip Rogalski/Tomasz Gryglewicz. Trzecie miejsce: Maciej Szustek/Damian Racki/Oskar Mazur/Patryk Sajda.

W turnieju czwórek dziewcząt wystartowało 6 zespołów. Rywalizacja była bardzo zacięta, a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było liczyć małe punkty i tu lepsze okazały się zawodniczki reprezentujące SP Szreńsk w składzie: Amelia Chilińska/Wiktoria Bagińska/Gabrysia Strach/Patrycja Domańska. Drugie miejsce zajęła czwórka reprezentująca SP Turza Mała w składzie: Zuzanna Kocęba/Aleksandra Maciejczuk/Julia Szostek/Kinga Lewandowska. Trzecie miejsce przypadło kolejnej czwórce ze szkoły w Szreńsku: Oliwia Kwiatkowska/Martyna Racka/Oliwia Zielińska/Natalia Drążewska.

Data publikacji : 03.03.2016

Mławska „siódemka” druga

Trzy mławskie zespoły zagrały w pierwszym turnieju Kinder+Sport dla najmłodszych adeptów siatkówki. W kategorii trójek dwa nasze zespoły reprezentowały mławską „siódemkę”, w czwórkach wystąpił zespół Zawkrza.
Z mławskich zespołów najlepiej zaprezentował się pierwszy zespół „siódemki”, podopieczni Wojciecha Gawlikowskiego zagrali w składzie: Marek Kwieciński, Mateusz Miecznikowski i Karol Borkowski. Nasz zespół w spotkaniu grupowym przegrał tylko z pierwszym zespołem Metra 9:21, pokonał 21:18 Siedlce II i 21:17 MOS II Warszawa. Pierwsza trójka z SP 7 Mława awansowała i w następnym turnieju zagra w grupie mistrzowskiej. Drugi zespół z SP 7 Mława w składzie: Radosław Sadza, Szymon Jurkiewicz i Eryk Kaczerski zajął 4 miejsce w grupie, pokonał 21:13 Wołomin III, pozostałe spotkania przegrał 3:21 z PLAS I Warszawa, 9:21 z Kobyłką I oraz 13:21 z Celestynowem I.
W turnieju czwórek szóstoklasiści z siódemki reprezentowali KS Zawkrze Mława. Młodzi siatkarze Zawkrza: Maciej Ragus, Mateusz Jurkiewicz, Dominik Marlęga i Piotr Zembrzuski trafili na wyjątkowo trudnych rywali. Rywalizacja z takimi siatkarskimi potęgami jak MOS Wola Warszawa i Huragan Wołomin przyniosła piątą pozycję. Podopieczni Jana Kanowskiego wygrali tylko 21:12 z Kobyłką II.
Kolejny turniej z cyklu Kinder+Sport odbędzie się ponownie w Międzyborowie w dniach 19-20 marca.

Data publikacji : 02.03.2016

Beznadziejna sytuacja Zawkrza
Już chyba tylko cud może uratować przed spadkiem do czwartej ligi siatkarzy mławskiego Zawkrza. Na sześć kolejek przed końcem obecnego sezonu podopieczni Szymona Zejera zajmują ostatnie miejsce i tracą do znajdującego się nad kreską Olimpu Skaryszew dziesięć oczek.
Szansę na podreperowanie swojego dorobku punktowego mławianie mieli w miniony weekend. Rywalem Zawkrza był Apis Mokobody. Młody zespół z Mławy walczył ambitnie, ale w końcówkach poszczególnych setów skuteczniejsi byli goście. Drużyna spod Radomia wygrała w trzech odsłonach do 21, 23 i 22. Dzięki wygranej przyjezdni znacznie przybliżyli się do utrzymania.
W sobotę 5 marca o godzinie 16.00 Zawkrze zmierzy się przed własną publicznością z Olimpem Skaryszew. Jeśli i to spotkanie mławska drużyna zakończy bez zdobyczy punktowej szanse na pozostanie w trzeciej lidze staną się iluzoryczne.

Zawkrze Mława – APIS GV Mokobody 0:3 (21, 23, 22)

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego