MARZEC - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2013

Data publikacji: 24.03.2013
MŁODZI SIATKARZE ZAWKRZA DEBIUTUJĄ W OSTROŁĘCE

W czasie gdy seniorzy ciężko trenują przed meczami barażowymi o utrzymanie w 2 lidze, najmłodsi zawodnicy KS Zawkrze udali się na
Mistrzostwa Mazowsza w mini-siatkówce chłopców. W sobote 23.03.13 w Ostrołęce odbył się pierwszy turniej Kinder + sport. Zawody rogrywano w następujących kategoriach"
-Dwójki rocznik 2002
-Trójki rocznik 2001
-Czwórki rocznik 2000
Najmłodsi adepci KS Zawkrze Mława do tej pory nigdy nie uczestniczyli w rozgrywkach mini-siatkówki, dopiero 2 miesiące temu na dobre zawiązała się grupa około 10 młodzików którzy systematycznie pojawiają się na treningach. Dla tych chłopców był to pierwszy turniej jaki rozegrali, przetarcie przed dalszymi występami i jednocześnie porównanie umiejętności z innymi zespołami województwa mazowieckiego. Zespół został wystawiony do boju w kategorii czwórek(+2 rezerwowych), jednak wśród 6 zawodników znalazło się aż dwóch z piątek klasy.
Gra toczyła się do 21 zdobytych pkt.

Młodzi Zawkrzanie na swojej drodze rozgrywek grupowych napotkali (wszystkie mecze przegrane)MDK Warszawa 21 - 8, SP 42 Warszawa 21 - 16, Siedlce 21 - 12 natomiast zespoły z Grodziska i Żyrardowa nie dojechały.
Zajmując ostatnie miejsce w grupie nie awansowali do kolejnego turnieju.
W kilku słowach debiut młodych podsumował ich trener Tomasz Cudny:
"Tak naprawdę dopiero rozpoczynamy szkolenie mini-siatkówki w naszym klubie, do tej pory młodzicy dołączali do starszej grupy kadetów i z reguły był to jeden bądź dwóch chłopców. Na początku roku zorganizowaliśmy akcję w której nauczyciele szkół podstawowych otrzymali materiały szkoleniowe i piłki, efektem było kilku, przez chwilę kilkunastu chłopców pojawiających się na treningach. Zdajemy sobie sprawę że nie przeskoczymy frekwencją piłki nożnej u tak młodych ludzi, jednak zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Na razie nasz skład opiera się głównie na pracy pana Gawlikowskiego ze szkoły podstawowej nr 7. Mam nadzieję że dołączą do nas również dzieci z innych szkół.
Szukamy zawodników w klasach 4-6 szkoły podstawowej. Turniej pokazał nam nad czym powinniśmy dokładnie popracować, graliśmy z drużynami trenującymi ze sobą mimo tak młodego wieku już nawet 3 lata, reprezentantami Szkolnych Ośrodków Siatkarskich, a jednak myślę że indywidualnie chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i w krótkim czasie dorównają grą zespołową rywalom, widać w nich ogromne zaangażowanie i głód sukcesu, wystarczy dołożyć jeszcze kilka treningów. To była ich pierwsza przeprawa, a wiadomo początki zawsze są trudne".
Skład: Jakub Szklarski, Kacper Frączkiewicz, Gracjan Zabuski, Dominik Rutkowski, Miłosz Kwieciński, Juliusz Smoliński.Data publikacji: 16.03.2013
Seniorzy Zawkrza zakończyli rundę zasadniczą na ostatnim miejscu

Siatkarze Zawkrza Mława przegrali 1:3 z Centrum Augustów w ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywek II ligi. Przed fazą play- out nasz zespół plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli. W pierwszej fazie walki o utrzymanie rywalem Zawkrza będzie… Centrum Augustów, który znalazł się na 7 miejscu.

Przed ostatnią kolejką nasi gracze mieli jeszcze szanse na dziewiątą pozycję, ale warunkiem koniecznym było pokonanie augustowian. Spotkanie z Centrum rozpoczęło się obiecująco. Mimo braku dwójki rozgrywających, Piotra Bagana i Michała Pietrewicza, z dobrej strony pokazał się Michał Słomiński. Kluczem do sukcesu w pierwszej partii była jednak zagrywka. Nasz zespół wygrał premierowego seta do 22. Później zaczęły się jednak kłopoty, z którymi Zawkrze boryka się  od początku sezonu. Brak stabilizacji w grze skutkował tym, że z akcji na akcję dominować zaczęli goście. Drugą odsłonę wygrali oni zdecydowanie do 15. W trzecim secie nie było lepiej. Dalej przeważali augustowianie. Kilkupunktowe prowadzenie, które zdobyli na początku pozwoliło wygrać tę partię do 22. Czwarty set, który okazał się ostatnim obnażył wszystkie braki w grze naszej drużyny. Centrum wygrało do 20, a całe spotkanie 3:1.
Przed naszym zespołem przerwa w rozgrywkach, która potrwa do początku kwietnia. Wtedy w pierwszej rundzie fazy play- out Zawkrze zagra dwukrotnie w Augustowie z Centrum. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych.

Zawkrze Mława – Centrum Augustów 1:3 (22, -15, -22, -20)

Zawkrze: Słomiński, Kowalczyk, Borko, Domżalski, Załęcki, Wiśniewski, Bonisławski (libero) oraz Szwęch, Pawlicki, Rybka, Witkowski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego