PAŹDZIERNIK - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2016

Data publikacji : 28.10.2016

I LIGA JUNIORÓW - MDK POKAZAŁ SIŁĘ

W środę 26 października, juniorzy naszego klubu rozegrali kolejny pojedynek w I lidze. Rywalem pierwszy zespół MDKu Warszawa, trenera Wojciecha Góry. Zespół z Warszawy przed meczem z nami zajmował 1 miejsce w lidze po 6 meczach z dorobkiem 12 punktów i BEZ ŻADNEGO STRACONEGO SETA. Zespół MDKu pod względem warunków fizycznych prezentuje się najlepiej ze wszystkich zespołów z całej I ligi, wszyscy zawodnicy blisko 200cm wzrostu.
Pierwszy i trzeci set potoczyły się w zasadzie bez żadnej historii. Emocje za to pojawiły się w drugiej partii. Mławianie zaczęli tę część gry z animuszem – po ataku Damiana Łuniewskiego objęli nawet prowadzenie 6:4. Ostatecznie kontakt z rywalem utrzymali do stanu 14:15. Potem już warszawianie dominowali na całego - w końcówce Zawkrze potrafiło zdobyć zaledwie pięć oczek, przy dziesięciopunktowej zdobyczy konkurentów.
KS Zawkrze Mława – MDK MKS Warszawa 0:3 (13:25, 19:25, 11:25)
Zawkrze: Fijałkowski; Kłosowski; Łuniewski; Kuźniarski; Bober; Zawadzki; Kwieciński (libero); Szczepaniak (libero).

Data publikacji : 24.10.2016

UDANA INAUGURACJA SENIORÓW
W piątek 21 października nasi seniorzy rozpoczęli zmagania w IV lidze Mazowieckiej. Pierwszym rywalem zespół Gwardii Legionowo. Zaczynamy spotkanie w składzie: Kamil Kędzierski; Piotr Domżalski, Tomasz Szwęch; Dawid Krzysztof Podlaski, Serafin Gruźlewski (libero), Damian Ankiewicz, Łukasz Bober. Pierwszy set od początku pod pełną kontrolą, bardzo mocne zagrywki naszego kapitana Tomka Szwęcha rozbijają przyjęcie rywali, wygrywamy do 9. W drugim secie nic nie wskazywało żeby przebieg meczu uległ zmianie, ale niestety po krótkiej przerwie spowodowanej uszkodzeniem słupka nasz zespół stanął, pojawiły się proste, niewymuszone błędy i w końcówce przegrywamy 25:23.
Po tym secie w naszych szeregach zawrzało, trener Zejer dokonał zmiany na bosiku w miejsce Podlaskiego pojawił się Damian Łuniewski. W tym secie jak i w pierwszej partii rozpoczynamy od mocnej zagrywki, odrzucamy rywala od siatki i wykorzystujemy nasz blok. świetnie w tym elemencie radzi sobie nasz nowy nabytek Damian Ankiewicz. Pod koniec seta w naszym zespole następuje podwójna zmiana na boisku pojawia się Kacper Kłosowski i Mateusz Paluszkiewicz, chłopaki pomimo że dwa sety stali w kwadracie wchodzą i pewnie kończą swoje akcje. Wygrywamy 3 partię do 18. Set 4 to już spacer, znowu dysponujemy silną zagrywką którą odrzucamy zawodników Legionowa od siatki wygrywamy partię do 9 i cały mecz 3:1. Mecz oprócz 2 seta pod pełną naszą kontrolą. świetnie funkcjonuje nasza zagrywka którą robimy dużo zamieszania w szeregach naszych rywali, również gra blokiem przyniosła nam sporo punktów w dużej mierze dzięki dobrej grze naszych środkowych Ankiewicza i Bobra.
KS ZAWKRZE MŁAWA - UMKS GWARDIA LEGIONOWO 3:1 (25:8, 23:25, 25:18, 25:9)
ZAWKRZE: Kędzierski (1pkt), Domżalski (8 pkt), Szwęch (9 pkt), Podlaski (4 pkt), Gruźlewski (libero), Ankiewicz (13 pkt), Bober (8 pkt), Karol Gołyński (libero), Paluszkiewicz (3 pkt), Kłosowski (2 pkt), Łuniewski (5 pkt)

Data publikacji : 20.10.2016

I LIGA JUNIORÓW - CZARNI ZA MOCNI
W dniu wczorajszym nasi juniorzy rozegrali swój piąty mecz w I lidze juniorów,ponownie rywal z najwyższej półki zespół RCS Czarni Radom. Trudny rywal, który tak jak większość zespołów w tej lidze warunkami fizycznymi prezentuje się zdecydowanie lepiej od nas. Niestety mecz nie ułożył się po naszej myśli, od samego początku Radomianie bardzo mocno zagrywali, mieliśmy ogromne problemy w przyjęciu, co z powodowało że ogrom punktów traciliśmy bezpośrednio w tym elemencie. Niestety cały mecz tak wyglądał że najwięcej problemów sprawiała nam zagrywka Czarnych, oni dzięki niej w każdym secie uzyskiwali kilka punktów przewagi. Mecz w naszym wykonaniu słaby, potrafimy grać lepiej!!!
RCS Czarni Radom - KS Zawrze Mława 3:0 (25:12, 25:14, 25:15)
Zawkrze: Fijałkowski; Kłosowski; Łuniewski; Kuźniarski; Bober; Zawadzki; Kwieciński (libero); Szczepaniak (libero).

Data publikacji : 14.10.2016

ZAWKRZE LEPSZE OD II MDKu.
W dniu wczorajszym zespół naszych juniorów rozegrał kolejny mecz w ramach rozgrywek I ligi, naszym rywalem była drużyna MKS MDK II Warszawa. Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Fijałkowski, Kłosowski, Łuniewski, Kuźniarski, Bober, Zawadzki, Rzeczkowski (libero), Szczepaniak (libero). Set pierwszy tak jak cały mecz był bardzo wyrównany. walka punkt za punkt żadna z ekip nie uzyskała większej przewagi dopiero w końcówce zawodnicy MDKu zagrali skutecznie w obronie i wyprowadzili kontrę na 25:23. Set drugi prawie identyczny walka punkt za punkt, ale tym razem w końcówce tego seta to nasi zawodnicy uzyskują 3 punkty przewagi i z taką przewagą kończymy set 2, wynik 25:22.
Set 3 wygrany przez zawodników z Warszawy ponownie w samej końcówce 25:23.
Set czwarty rozpoczął się dla nas bardzo słabo, już w pewnym momencie na tablicy był wynik 9:13 dla MDKu, trener Zejer wykorzystał w tym momencie ostatni już czas. Od tego momentu gramy dokładniej i skuteczniej i powoli odrabiamy straty. W końcówce dzięki dobrym zagrywkom naszych zawodników doganiamy MDK i wygrywamy set 25:22.
Tie break lepiej rozpoczyna nasza drużyna od początku dzięki dobrym zagrywkom uzyskujemy przewagę i możemy spokojnie grać i wygrać 5 seta 15:11. Mecz trwał 2 godziny, było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym mogliśmy zobaczyć kilka długich wymian, efektownych obron i mocnych zbić. Licznie przybyłej publiczności na pewno mogło spotkanie się podobać. Nasi zawodnicy wygrali drugie spotkanie z rzędu i przy okazji pokazali ambitną, nieustępliwą walkę do końca...Brawo Drużyna. A już w najbliższą środę czeka naszych juniorów trudny wyjazd do Radomia gdzie zmierzymy się z ekipą RCS Czarni Radom. Poniżej tabela I ligi juniorów.
http://obsady.wsmwzps.pl/index.php?mode=12&type=7
KS Zawkrze Mława - MKS MDK II Warszawa 3:2 (23; -22; 23; -22; -11)
ZAWKRZE: Paweł Fijałkowski (4 pkt); Kacper Kłosowski(9 pkt), Damian Łuniewski (21 pkt), Piotr Kuźniarski (23 pkt), Łukasz Bober (8 pkt), Szymon Zawadzki(1 pkt), Adam Rzeczkowski (libero), Bartek Szczepaniak (libero), Szymon Niedzielski, Konrad Szeluga

Data publikacji : 09.10.2016

Metro II pokonane!!!!
Mamy pierwsze zwycięstwo w I lidze juniorów!!!! W Warszawie pokonujemy II zespół Metra Warszawa 3:0 (20;23;18)
Mecz zaczęliśmy w ustawieniu Paweł Fijałkowski na rozegraniu, na ataku Kacper Kłosowski , na przyjęciu Piotr Kuźniarski i Damian Łuniewski, na środku bloku Łukasz Bober i Szymon Zawadzki ,na libero do przyjęcia wchodził Bartek Szczepaniak a do obrony Konrad Szeluga. Dobrze wchodzimy w set, od początku łapiemy kilka punktów przewagi i gra się nam łatwiej. Przy stanie 7:5 Metro wykorzystuje pierwszą przerwę, na niewiele to im pomaga bo przy stanie 11:6 trenerka Adrianna Jankowska prosi o drugą przerwę dla swoich podopiecznych. My gramy pewnie i wygrywamy pierwszą partię do 20.
Set drugi, to my zaczynamy od błędów w przyjęciu i przy stanie 8:3 dla Metra trener Zejer prosi o pierwszą przerwę. Krótka rozmowa, mobilizacja i wracamy do gry, powoli odrabiamy straty po 3 punktach z rzędu dla nas przerwa dla zespołu Metra przy stanie 13:10 dla nich. Od tego momentu nasz zespół unika błędów i stopniowo zmniejsza starty żeby wyjść na prowadzenie 18:15 w tym momencie Metro wykorzystuje swój ostatni czas. Końcówka bardzo nerwowa i na styku, na szczęście to nasi zawodnicy lepiej radzą sobie z emocjami i wygrywamy drugiego seta do 23!!!
Set trzeci to już prawdziwy koncert naszej gry, szczególnie na zagrywce. Zawodnicy Metra mają dużo problemów z przyjęciem, od początku seta kontrolujemy wydarzenia na boisku. W pewnym momencie na tablicy widnieje wynik 17:8 dla nas. Ostatecznie set wygrywamy do 18 i całe spotkanie 3:0!!! W ten sposób mamy historyczne zwycięstwo w I lidze juniorów. Zagraliśmy z dużym zaangażowaniem i z wielką wiarę w zwycięstwo. Świetnie grali nasi skrzydłowi którzy byli bardzo skuteczni. Ogromne gratulacje dla chłopaków bo zasłużyli na to zwycięstwo!!!

KS METRO WARSZAWA II - KS Zawkrze Mława 0:3 (20,23,18)
ZAWKRZE: Fijałkowski (2 pkt); Łuniewski (15 pkt); Kuźniarski (10 pkt); Kłosowski (8 pkt); Zawadzki (4 pkt); Bober (5 pkt); Szeluga (libero); Szczepaniak (libero), Szymon Niedzielski
A już w najbliższą środę gramy u nas z zespołem MKS MDK Warszawa II. Środa godz. 17:30 hala Sport-Zabawa-Rekreacja I LO w Mławie

Data publikacji : 08.10.2016

MOS za silny.
W dniu 5 października nasi juniorzy rozegrali drugi mecz w ramach rozgrywek I ligi juniorów. Naszym przeciwnikiem była drużyna MOS WOLA WARSZAWA.
Już od samego początku spotkania nasi rywale prezentowali się dużo lepiej. Bardzo trudna zagrywka, dobra gra środkiem spowodowała że przegraliśmy pierwszy set 25:9.
W drugim i trzecim secie mieliśmy te same problemy co w pierwszym secie, nie potrafiliśmy poradzić sobie z przyjęciem zagrywki rywali. Przegrywamy seta do 14 a trzeciego do 11.
Drużyna z Warszawskiej Woli to trzeci zespół zeszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów...warunkami fizycznymi, rywale zdecydowanie górowali nad naszymi zawodnikami. Nasi zawodnicy pierwszy raz w karierze musieli się zmierzyć z tak wysokim blokiem. Warto wspomnieć że kilku zawodników MOSu którzy grali w tym spotkaniu wystąpili, systematycznie gra w drużynie seniorów MOS Wola która gra w rozgrywkach II Ligi PZPS.
Drużynie z Woli gratulujemy,a my nie zwieszamy głów i gramy dalej. Każdy mecz dla nas to nowe doświadczenie które będzie procentowało w przyszłości.
UMKS MOS WOLA Warszawa – KS Zawkrze Mława 3:0(25:9, 25:14, 25:11)

Data publikacji : 02.10.2016

Turniej Ziemi Zawkrzeńskiej
Prawie 200 zawodników, 16 drużyn, ponad 30 spotkań, 4 sędziów 9 godzin zmagań i mega dużo siatkarskich emocji....tak można opisać turniej o Puchar Ziemi Zawkrzeńskiej. Sami nie spodziewaliśmy się że turniej okaże się tak fajną imprezą, wszyscy podkreślają wysoki poziom, nie było łatwo wszyscy mieli dużo setów do rozegrania, z czasem zmęczenie narastało, w sumie finaliści musieli zagrać minimum 12 setów!!!
W finale zmierzyli się Pewniaki Gdańsk - BKS IProArt Team Warszawa Bemowo , w dwóch setach wygrał zespół z Gdańska.
Dużo więcej emocji było w meczu o 3 miejsce KS Zamek Ciechanów - Korba Warszawa gdzie decydował o wygranej tie-break który lepiej zagrała drużyna Korby. Klasyfikacja końcowa:
1. Pewniaki Gdańśk
2. BKS IProArt Team Warszawa
3. Korba Warszawa
4. KS Zamek Ciechanów
5. Technokabel Szreńsk
6. Olsztyn
7. Płońsk
8. Nasielsk
Nasze drużyny niestety zajęły miejsca w przedziale 9-16. Podsumowując wszyscy zadowoleni, obyło się bez większych spięć :D mamy nadzieję że wszyscy chętnie wrócą na kolejne turnieje do Mławy.
Nagrody indywidualne:
najlepszy środkowy Filip Witkowski (Korba Warszawa)
najlepszy libero: Mateusz Stasiak (KS Zamek Ciechanów)
najlepszy przyjmujący Jakub Nieora (iProArt Team Warszawa Bemowo)
najlepszy atakujący Piotr Karpiuk (Pewniaki Gdańsk)
MVP : Jakub Sulima (Pewniaki Gdańsk)
Najlepszy zawodnik powiatu mławskiego:Adrian Warda (Technokabel Szreńsk)
nagroda "Kuriera Mławskiego" : Damian Łuniewski (Zawkrze Mława)
nagroda zawkrzenskisport.pl : Jakub Sulima (Pewniaki Gdańsk)
Serdecznie dziękujemy sędziom turnieju, Panom: Andrzej Staroń (MWZPS); Arkadiusz Świeczkowski (MWZPS); Dariusz Grochowski (WMZPS); Waldemar Sadłowski (WMZPS).
Na turnieju obecny był przez chwilę prezes MWZPS Witold Roman, który przyjechał specjalnie na zaproszenie prezesa KS Zawkrze Mława Grzegorz Morawski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego