SIERPIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2013

Data publikacji: 23.08.2013
SENIORZY W II LIDZE!!!

Informacji na temat tego gdzie w najbliższym sezonie zagrają siatkarze Zawkrza Mława było w ostatnim czasie niewiele. Wydawało się, że przesądzony jest spadek do trzeciej ligi. Okazało się, seniorzy z naszego klubu dostali po raz kolejny szansę gry w drugiej lidze.

Informacja została potwierdzona przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Związek w tym roku zreformował rozgrywki na szczeblu drugiej ligi. Zamiast czterech grup jak dotychczas, od tego roku będzie sześć. Wszystkie zespoły, które w tym roku wyraziły chęć gry przyjęto w szeregi drugoligowców. Co ciekawe PZPS zniósł w tym sezonie opłatę administracyjną dla wszystkich klubów, która wynosi 10.000 zł.  
- Siatkarska centrala postanowiła rozszerzyć rozgrywki na tym poziomie – wyjaśnia trener mławian, Grzegorz Kuciński. – Do istniejących czterech grup, dokooptowano cztery kolejne. To otworzyło szansę przez nami. Na propozycję związku odpowiedzieliśmy twierdząco. Pod względem organizacyjnym wielkiej różnicy pomiędzy drugą a trzecią ligą nie ma. A poziom spotkań jest znacznie większy. Zyskają na tym przede wszystkim kibice.

Mławianie trafili do czwartej grupy. W pierwszym meczu zaplanowanym na ostatnią sobotę września zmierzą z SKS-em Hajnówka. Oprócz drużyny z Podlasia rywalami Zawkrza będą AZS Uniwersytet Warszawski, Wicher Wikasy, Centrum Augustów, AZS UWM Olsztyn, Huragan Międzyrzecz Podlaski, Huragan Wołomin, Stoczniowiec Gdański oraz MOS Wola Warszawa.

- Przygotowania do sezonu rozpoczniemy na początku przyszłego tygodnia. Zaczniemy także kompletować kadrę. W większości będziemy ją starali oprzeć na własnych wychowankach – dodaje Kuciński.

Przed sztabem szkoleniowym teraz trudne zadanie skompletowania kadry na nowy sezon. To co w ubiegłym było największą bolączką to brak szerokiej ławki. Jeśli w tym roku klub ma powalczyć o bezpieczne utrzymanie musi się to zmienić. Czasu do pierwszego meczu jest niewiele.


www.zawkrzenskisport.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego