STYCZEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2017

Data publikacji : 28.01.2016

Juniorzy Zawkrza Mława zakończyli sezon

Czarni Radom pokonali Zawkrze po raz drugi i zagrają w finałach mistrzostw Mazowsza.
W meczu rewanżowym fazy play-off o awans do finałów mistrzostw Mazowsza, podopieczni Szymona Zejera przegrali w Radomiu z Czarnymi 0:3. Była to druga porażka mławian z radomskim zespołem, która oznacza że w turnieju finałowym zagrają rywale.

Oprócz nich o medal powalczą stołeczne drużyny: MOS-u Wola, MKS-u MDK oraz Metra. Finały odbędą się w następny weekend w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Zawkrze w debiutanckim sezonie gry w pierwszej lidze mazowieckiej zajęło szóstą pozycję, dającą utrzymanie na tym szczeblu na kolejny rok.

Czarni Radom – Zawkrze Mława 3:0 (14, 23, 13)
Zawkrze: Kłosowski, Fijałkowski, Łuniewski, Zawadzki, Bober, Kuźniarski, Kwieciński (libero) oraz Szeluga.

Data publikacji : 20.01.2016

Juniorzy Zawkrza dalej od finałów siatkarskich mistrzostw Mazowsza

Mimo ambitnej postawy Zawkrze uległo Czarnym.
W rozegranym we wtorek 17 stycznia, pierwszym spotkaniu fazy play-off, mławianie ulegli przed własną publicznością 0:3 Czarnym Radom. To stawia podopiecznych Szymona Zejera w trudnej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się 25 stycznia w Radomiu.

Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe, choć zdajemy sobie sprawę co musiałoby się stać – mówi opiekun mławskiego zespołu.

Siatkarze Czarnych górowali nad mławianami warunkami fizycznymi. To także miało wpływ na końcowy rezultat. Radomianie wygrali w poszczególnych setach do 20, 18 i 22. W przypadku awansu do finałów mistrzostw Mazowsza, gracze Andrzeja Sitkowskiego przyjadą do Mławy jeszcze raz, na początku lutego. Finał odbędzie się bowiem na początku lutego w dniach od 3 do 5 w hali I LO.

Pewne gry w finałach mogą być zespoły, które na koniec sezonu zasadniczego zajęły czołowe dwie lokaty – MKS MDK Warszawa oraz MOS Wola Warszawa.

Zawkrze Mława – Czarni Radom 0:3 (20, 18, 22)

Zawkrze: Kłosowski, Fijałkowski, Łuniewski, Zawadzki, Bober, Kuźniarski, Kwieciński (libero) oraz Szeluga.

Data publikacji : 16.01.2017 r.

Siatkarze Zawkrza wygrali siódmy mecz w sezonie.

Siatkarze z Mławy pokonali w piątek 13 stycznia przed własną publicznością 3:1 Start Lipowiec Kościelny. Początek nieoczekiwanie należał do gości, którzy wygrali pierwszego seta do 21.

Według trenera mławian, Szymona Zejera, było to spowodowane zmianą miejsca rozgrywania meczu. Pojedynek wyjątkowo rozegrano w Mławskiej Hali Sportowej. Od drugiego seta mławianie zaczęli grać lepiej. Znów atutem Zawkrza byli zmiennicy, którzy odmienili losy meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem lidera 3:1. Pomimo porażki zadowolony z postawy swoich podopiecznych mógł być opiekun Startu Lipowiec Kościelny, Piotr Cichocki.

Dzięki zwycięstwu Zawkrze umocniło się na pozycji lidera rozgrywek czwartej ligi mazowieckiej. W siedmiu grach mławianie zgromadzili na koncie 20 punktów. W lutym podopieczni Szymona Zejera rozegrają ostatni mecz fazy zasadniczej, na wyjeździe z Camperem Wyszków.

We wtorek 17 stycznia natomiast juniorzy Zawkrza zmierzą się z Czarnymi Radom. Stawką dwumeczu jest awans do finałów mistrzostw Mazowsza, które na początku lutego odbędą się w Mławie. Początek rywalizacji w hali I LO o godzinie 18.00.

Zawkrze Mława – Start Lipowiec K. 3:1 (-21, 23, 21, 14)

Zawkrze: Szwęch, Kłosowski, Ankiewicz, Paluszkiewicz, Bober, Łuniewski, Gruźlewski (libero) oraz Kanowski, Rybka, Kędzierski, Cichowski, Gołyński, Kuźniarski, Kowalczyk.

Start: Bierdnik, P. Cichocki, Ł. Cichocki, Bogacz, Bartnicki, Kosek, Grącki, Janiszewski, Meredyk, Wojnowski, Osowski, Sobczak.

Data publikacji : 14.01.2017 r.

Zawkrze znów zgasiło Iskrę
Udanie rok 2017 rozpoczęli siatkarze Zawkrza Mława. Lider rozgrywek czwartej ligi mazowieckiej pokonał we wtorek 9 stycznia na wyjeździe 3:0 Iskrę Warszawa. Tym samym mławianie odnieśli szóste zwycięstwo i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów.
Podopieczni Szymona Zejera rozpoczęli spotkanie pewni siebie. Od pierwszych piłek nie popełniali błędów, co zaowocowało prowadzeniem 10:4. Mimo przewagi końcówka seta miała bardzo nerwowy przebieg, a zakończył ją dopiero blok Tomasza Szwęcha. Zawkrze wygrało 28:26. Z dobrej strony w pierwszej odsłonie pokazali się nominalni zmiennicy: Piotr Domżalski, Jan Kanowski oraz Robert Rybka. Po zmianie stron nasz zespół zagrał jeszcze lepiej. Mławscy siatkarze wykorzystywali każdy nawet najmniejszy błąd gospodarzy, a to dało efekt w postaci triumfu 25:14. Po tym ciosie przebudzili się stołeczni zawodnicy. Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Gospodarze w końcówce prowadzili nawet 3 punktami, by ostatecznie dać sobie wydrzeć zwycięstwo z rąk. Drużyna z Mławy triumfowała 26:24, a w całym meczu 3:0.
- Od początku sezonu twierdzę, że szeroka ławka jaką dysponujemy jest naszym największym atutem. Czasem siedzą na niej gracze, którzy mają większe doświadczenie od przebywających na boisku – powiedział po meczu trener Zawkrza, Szymon Zejer.
W piątek 13 stycznia lider czwartej ligi zmierzy się wyjątkowo w Mławskiej Hali Sportowej w derbach powiatu mławskiego ze Startem Lipowiec Kościelny. Początek rywalizacji o godzinie 19.00. We wtorek 17 stycznia pierwszy mecz w półfinale mistrzostw Mazowsza rozegrają juniorzy mławskiego klubu. Tego dnia Zawkrze podejmie w hali I LO o godzinie 17.30 Czarnych Radom.

Iskra Warszawa – Zawkrze Mława 0:3 (26, 14, 24)
Zawkrze: Szwęch, Kłosowski, Ankiewicz, Paluszkiewicz, Bober, Łuniewski, Gruźlewski (libero) oraz Kanowski, Rybka, Domżalski, Kędzierski, Cichowski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego