WRZESIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2013


Data publikacji: 30.09.2013
Hajnówka za silna dla Zawkrza

Słabo rozgrywki drugiej ligi rozpoczęli siatkarze Zawkrza Mława. Podopieczni duetu Szymon Zejer i Tomasz Cudny przegrali na inaugurację 0:3 z SKS-em Hajnówka. W ekipie Zawkrza zadebiutował nowy rozgrywający, Rafał Dobrowolski.

Jeszcze bez Jamajczyka, Dennisa Nelsona rozpoczęli sobotnie zmagania nasi siatkarze. Klub z Mławy w dalszym ciągu czeka na certyfikat z jamajskiego związku piłki siatkowej. Jest duża szansa, że Nelson zagra w kolejnym spotkaniu z beniaminkiem z Wołomina.
Bez niego gra w przyjęciu nie wyglądała zbyt dobrze. Szkoleniowcy dali zadebiutować kilku graczom, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w ekipie juniorów, Karolowi Gołyńskiemu, Łukaszowi Gumowskiemu i Mateuszowi Paluszkiewiczowi. To co może napawać optymizmem, to fakt iż wszyscy wyszli bez tremy. Na tym jednak pozytywy się kończą. Zawkrze poza drugim setem było tłem dla przyjezdnych.
W niedzielę 6 października nasi siatkarze zmierzą się w Wołominie z Huraganem.


Zawkrze Mława – SKS Hajnówka 3:0 (13, 20, 11)

Zawkrze: Dobrowolski, Szwęch, Kowalczyk, Rybka, Domżalski, Załęcki, Gruźlewski (L), Paluszkiewicz, Dudkiewicz, Gołyński (L), Łaszcz.

Pozostałe wyniki 1. kolejki
Wicher Wilkasy – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3, Stoczniowiec Gdańsk – AZS UWM II Olsztyn 2:3, Czołg AZS UW Warszawa – MOS Wola Warszawa 1:3, Huragan Wołomin – Centrum Augustów 0:3.

www.zawkrzenskisport.pl


Data publikacji: 17.09.2013
Zawkrze kompletuje skład

To może być prawdziwy hit transferowy we wszystkich grupach drugiej ligi siatkówki. Wczoraj na treningu Zawkrza Mława pojawił się Jamajczyk, Dennis Donovan DJ Nelson.
Po pierwszym treningu widać, że to zawodnik który ma umiejętności na grę w przyszłości w wyższej lidze. Jamajczyk był w sierpniu przez miesiąc testowany przez drużynę Effectoru Kielce, ale tam nie zdobył uznania w oczach sztabu szkoleniowego. Po nieudanej przygodzie w Bułgarii postanowił wrócić do Polski. Teraz jest przymierzany do gry w Zawkrzu.
Dennis Nelson urodził się 3 marca 1990 roku i przez większość dotychczasowej kariery występował w akademickich ligach w Stanach Zjednoczonych. Może grać zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego.
Kolejnym siatkarzem, który wczoraj pojawił się na zajęciach był młody rozgrywający, Rafał Dobrowolski. 19-letni zawodnik do tej pory grał w juniorach Stoczniowca Gdańsk oraz trzecioligowej Zatoce Puck. Według członka sztabu szkoleniowego, Szymona Zejera nie są to ostatni siatkarze jacy mogą wzmocnić nasz zespół. Prawdopodobnie kolejny sezon w barwach Zawkrza spędzi Mikołaj Borko.
Inauguracja coraz bliżej
W Mławie nie zagrają Piotr Wiśniewski, Szymon Witkowski, Michał Słomiński oraz Dariusz Bonisławski. Ten ostatni zasilił barwy drugoligowego, Centrum Augustów. W Stoczniowcu Gdańsk do którego przymierzany jest Wiśniewski będzie występował Łukasz Pawlicki, który w październiku rozpocznie studia w Trójmieście.
W grupie, która trenuje w Mławie od początku przygotowań nową twarzą jest Adrian Warda. Ponadto treningi po poważnej kontuzji wznowił Jan Kanowski. Według prognoz w ciągu miesiąca Kanowski powinien rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem. Kadrę pierwszego zespołu zasiliło kilku juniorów, m.in. Mateusz Paluszkiewicz, Karol Gołyński czy Łukasz Gumowski.
Zawkrze rozgrywki drugiej ligi zainauguruje 28 września. Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie SKS Hajnówka.

www.zawkrzenskisport.pl


Data publikacji: 11.09.2013
Kadeci Zawkrza na turnieju w Płońsku.

Kadeci Zawkrza w ramach przygotowań do ligi wojewódzkiej wystąpili w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Płońskiego organizowanym przez UKS Rutki Płońsk. Przeciwnikami naszej drużyny byli gospodarze, Krótka Mysiadło i MDK Warszawa. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Przed turniejem już raz sparowaliśmy z silną w tym sezonie drużyną z Płońska i to spotkanie rozstrzygnęliśmy zdecydowanie na naszą korzyść dlatego o grę nie trzeba było się obawiać. Rozegraliśmy mecz rozpoczęcia - przegrana właśnie z gospodarzami przyczyniła się do dalszych losów turnieju. Niezrozumiały paraliż i dobra zagrywka przeciwnika właściwie tyle można było powiedzieć o pierwszym secie. Mimo świetnej drugiej partii w Tie Break-u zabrakło opanowania. Przegraliśmy ten mecz 2:1, jak później się okazało drużyna z Płońska była już do końca niepokonana. Zawkrze ugrało drugie miejsce. Za nami uplasowała się Krótka Mysiadło zaś ku zaskoczeniu wszystkich miejsce czwarte zajęła drużyna klubu z wielką tradycją, znajdujący się zawsze w ścisłej czołówce rozgrywek mazowieckich i ogólnopolskich - MDK Warszawa.

Cieszy fakt że drużyny prezentowały wyrównany poziom co zapowiada ciekawe rozgrywki w tej kategorii wiekowej. Zawkrze liczy że z każdym sezonem coraz mocniej będzie odznaczało się na siatkarskiej mapie. Obecnie pominięte z różnych względów kilka treningów oraz kontuzje nas nie ominęły, ale to tylko konsoliduje najmłodszych reprezentantów naszego miasta.
Po niezłej postawie całego zespołu dwóch naszych zawodników otrzymało nagrody indywidualne. Kapitan drużyny Dominik Sadowski został najlepszym punktującym zawodów.
Rok młodszy od pozostałych kolegów z drużyny Kacper Kuciński był najlepszym przyjmującym turnieju.
Dotychczas największą bolączką naszej sekcji było zbyt późno rozpoczęte szkolenie. Zawodnicy przeciwko którym gramy w lidze czy turniejach najczęściej trenują ze sobą, pełnym składem już kilka lat, u nas trenujących dłużej jest zazwyczaj dwóch-trzech zawodników, reszta gra od roku bądź pojawiła się pierwszy raz w okresie przygotowawczym. Mimo to nie zostajemy w tyle za konkurencją. W zeszłym sezonie dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu w rozwój swoich uczniów pana Gawlikowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 7 mogliśmy pierwszy raz stworzyć grupę i rozpocząć treningi Mini Siatkówki. W tym czeka już kolejna zdolna młodzież a co ważne powraca do nas trener Maciej Prusinowski który ma zająć się grupą młodzika połączonej z mini siatkówką. Liczymy bardzo na jego pracę gdyż to dzięki niej coraz młodsi zawodnicy poznają abecadło siatkarskie.
Klub zaprasza na treningi chłopców w kategorii kadet(maksymalnie 1kl szkoły ponadgimnazjalnej) i młodzik(maksymalnie 2 kl gimnazjum) Wkrótce pojawią się informacje o kolejnym naborze do poszczególnych grup oraz pełen terminarz treningów i ligi. Zajęcia odbywają się w hali ILO w Mławie. Spróbować swoich sił może każdy.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego