WRZESIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2014

Data publikacji: 30.09.2014
USTALONO TERMINARZ SENIORÓW

Utalono terminarz rozgrywek III ligi seniorów. Tak przedstawia się harmonogram gier naszej drużyny.
A już w najbliższą sobotę swoje zmagania rozpoczną juniorzy wyjazdem do Makowa Mazowieckiego.


Data publikacji: 27.09.2014
SENIORZY SPAROWALI Z ZIELONĄ

W dniu wczorajszym seniorzy zagrali drugi sparing z drużyną UKS VOLLEY ZIELONA, tym razem mecz rozegrany w Żurominie. Trenerzy ponownie umówili się na 5 setów, z czego 4 wygrała drużyna Zielonej a jeden wygrali Nasi siatkarze. Wyniki poszczególnych setów (25:19; 25:23; 29:27: 14:25; 25:18). Trener Szymon Zejer bardzo rotował składem i dał zagrać wszystkim swoim zawodnikom. Bardzo cieszy powrót do drużyny Łukasza Borowskiego, który ostatni raz wystąpił w naszej drużynie w sezonie 2010/2011. Łukasz uzupełni braki na pozycji rozgrywającego i wraz z Jakubem Bońkowskim będą tworzyli parę rozgrywających. Poza wspomnianą dwójką w meczu z Zieloną wystąpili jeszcze: Tomasz Szwęch, Magnus Dudkiewicz, Dominik Sadowski (przyjmujący); Robert Rybka, Mateusz Paluszkiewicz (atakujący); Łukasz Cichowski, Łukasz Gumowski (środkowi); Serafin Gruźlewski, Karol Gołyński (libero).
Drużyna zaprezentowała się już z lepszej strony w drugim spotkaniu z Zieloną, żeby nie duża ilość błędów na zagrywce to wynik spotkania mógł być inny. Do pierwszego meczu w III lidze zostało nam jeszcze trochę czasu. Inauguracja III ligi w Mławie zaplanowana jest na 25.10.2014 r. (sobota) z UMKS MOS Wicher Kobyłka Warszawa. O szczegółach tego spotkania poinformuje w późniejszym terminie.

Data publikacji: 27.09.2014
Ogromne problemy Zawkrza przed nowym sezonem

W meczu z Zieloną na rozegraniu z konieczności wystąpił szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer
Nadeszły ciężkie czasy dla siatkarzy Zawkrza Mława. Przygotowujący się startu w trzeciej lidze podopieczni Szymona Zejera na dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek stracili dwóch rozgrywających, którzy trenowali z drużyną od początku okresu przygotowawczego.

Zarówno Damianowi Łaszczowi, jak i Przemysławowi Wypychowi, grę w klubie uniemożliwiły obowiązki związane ze studiami oraz pracą zawodową – tłumaczy trener Zawkrza. To mocno komplikuje pracę szkoleniową opiekunowi mławskiej drużyny. W nadchodzącym sezonie Szymon Zejer nie będzie mógł skorzystać z trzonu, który miał w poprzednich rozgrywkach. Z zespołu ubyli m.in. Filip Kowalczyk, Piotr Domżalski, Bartosz Załęcki, Rafał Dobrowolski oraz Mikołaj Borko. Zanosi się, że trener Zawkrza będzie musiał posiłkować się klubowymi juniorami.

Trener na rozegraniu

Wczoraj nasz zespół rozegrał drugi mecz kontrolny w bieżącym okresie przygotowawczym. W hali I LO Zawkrze rywalizowało z beniaminkiem trzeciej ligi mazowieckiej, Iskrą Zielona. Obaj szkoleniowcy umówili się bez względu na wynik na rozegranie pięciu setów. Aż cztery z nich padło łupem przyjezdnych. Zawkrze zwyciężyło tylko w odsłonie numer trzy (do 23). Pozostałe wygrała Iskra, kolejno do 20, 20, 22 i 20. Z konieczności na pozycji rozgrywającego w barwach Zawkrza zagrał szkoleniowiec, Szymon Zejer. Jego zmiennikiem był Jakub Bońkowski, a na pozostałych pozycjach zagrali: Tomasz Szwęch, Łukasz Cichowski (jedyny nowy gracz, pozyskany z Transmiku), Robert Rybka, Mateusz Paluszkiewicz, Serafin Gruźlewski, Łukasz Gumowski, Magnus Dudkiewicz, Dominik Sadowski oraz Karol Gołyński. W odwodzie pozostaje jeszcze Tomasz Włodarski, któremu występ we wczorajszym meczu uniemożliwił drobny uraz.

Dzisiaj obydwie drużyny o godzinie 19.00 w Żurominie zagrają rewanż.

Skład III ligi w sezonie 2014/2015

Rywalami Zawkrza w nowym sezonie będą zespoły: KKS Kozienice, MKS MDK Warszawa, SPS 4 CV Garwolin, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, KS Lesan Halinów, KS Metro Warszawa, GKS Jaguar Wolanów, UMKS MOS Wicher Warszawa, UKS Iskra Gózd, UKS Wilanów Powsinek oraz UKS Iskra Zielona


Data publikacji: 27.09.2014
JUNIORZY WYSTĄPILI W TURNIEJU NA MHSie W MŁAWIE

W dniu 20 września 2014 r. w Mławskiej Hali Sportowej odbył się turniej piłki siatkowej zorganizowany przez UKS TRANSMIK Mława a poświęcony pamięci zmarłych zawodników i założycieli klubu – Marka i Tomasza Lewandowskich oraz Mariusza Wójciaka.

W turnieju uczestniczyło sześć drużyn:
1. ZRYW MŁODZIEŻY
2. ZAWKRZE MŁAWA – juniorzy
3. START LIPOWIEC
4. TECHNOKABEL SZREŃSK
5. TRANSMIK
6. TRANSMIK I

Rozgrywano po dwa sety, systemem każdy z każdym, każdy set punktowany.
Wyniki poszczególnych meczy juniorów:
TRANSMIK I - ZAWKRZE MŁAWA 2 : 0 (26:24, 25:20)
TECHNOKABEL - ZAWKRZE MŁAWA 2 : 0 (25:23, 25:21)
ZAWKRZE MŁAWA - START LIPOWIEC 1 : 1 (25:15, 18:25)
ZRYW MŁODZIEŻY - ZAWKRZE MŁAWA 2 : 0 (25:22, 25:19)
ZAWKRZE MŁAWA - TRANSMIK 0 : 2 (20:25, 17:25)

Ostatecznie nasi juniorzy zajęli ostatnie 6 miejsce zdobywając 1 punkt, zwyciężyła drużyna TECHNOKABLA - 9 punktów.
Nasi młodzi zawodnicy mieli możliwość rywalizować z bardziej doświadczonymi i ogranymi zespołami. Widać było braki w zgraniu, ale było też wiele ciekawych i udanych akcji które utwierdzają nas w tym że dzięki tej drużynie, będziemy w tym sezonie mieli się z czego cieszyć w rozgrywkach II ligi juniorów.
Trener Szymon Zejer tak jak i w Płońsku dał pograć wszystkim zawodnikom, każdy miał szansę się pokazać i sprawdzić swoją formę. Do pierwszego meczu w lidze z MACOVIĄ Maków Maz.(04.10.2014r.) pozostało jeszcze 2 tygodnie, więc chłopcy mają jeszcze trochę czasu na poprawienie i dotarcie niektórych elementów w grze.

ZAWKRZE MŁAWA – Mateusz Paluszkiewicz, Magnus Dudkiewicz, Jakub Bońkowski, Dominik Sadowski, Kacper Kuciński, Mateusz Trzciałkowski, Bartłomiej Frankowski, Paweł Kołakowski, Dawid Podlaski, Łukasz Gumowski. Trener: Szymon Zejer


Data publikacji: 27.09.2014
JUNIORZY NA TURNIEJU W PŁOŃSKU

W dniu 13.09 juniorzy KS ZAWKRZE MŁAWA wystąpili na turnieju w Płońsku. W turnieju zagraliśmy przeciwko: gospodarzom UKS RUTKI PŁOŃSK; UKS KRÓTKA MYSIADŁO; UKS START Lipowiec Kościelny; Absolwenci ZS Nr 2. Grano mecze po 2 sety, każdy set punktowany za 1 pkt. Nasi juniorzy w pierwszym meczu zagrali przeciwko gospodarzom UKS Rutkom Płońsk wynik 1:1 (25-17; 20-25). Drugi mecz przeciwko ekipie Absolwentów pewnie wygrany 2:0 (25-18; 25-22). Trzeci mecz to pojedynek z siatkarzami z Lipowca 1:1 (25-19; 18-25). I w ostatnim meczu z KRÓTKO Mysiadło również padł remis 1:1 (25-22; 24-26). W każdym meczu wszyscy zawodnicy grali, trener Szymon Zejer po każdym secie rotował składem i dał pograć wszystkim zawodnikom których zabrał do Płońska, a byli to : kapitan - Magnus Dudkiewicz; Dominik Sadowski - najlepszy zawodnik w naszej drużynie; Kacper Kuciński; Łukasz Woźniak; Mateusz Trzciałkowski; Adrian Margas; Bartosz Frankowski; Kuba Bońkowski oraz libero Dawid Podlaski. Na turnieju zabrakło atakującego Pawła Kołakowskiego który na czwartkowym treningu nabawił się kontuzji. Gra naszych zawodników napawa dużym optymizmem, dysponujemy równym zespołem dzięki czemu z optymizmem patrzymy na zbliżające się rozgrywki juniorskie II ligi Mazowieckiej. Ostatecznie w Płońsku zajmujemy drugie miejsce z dorobkiem 5 pkt. Wygrywa drużyna STARTU Lipowiec.


Data publikacji: 27.09.2014
PIERWSZY SPARING SENIORÓW

Dziś drużyna seniorów rozegrała pierwszy sparing, przeciwnikiem była drużyna z IV ligi mazowieckiej START Lipowiec Kościelny. Mecz odbył się w hali I LO w Mławie. Trenerzy Szymon Zejer (KS ZAWKRZE) i Jarosław Mierzwiak (START) umówili się na rozegranie 5 setów. We wszystkich zwyciężyli nasi zawodnicy. Wyniki poszczególnych setów: 25:18; 25:9; 26:24; 27:25; 15:12.
W drużynie ZAWKRZA wystąpili: rozgrywający: Damian Łaszcz; atakujący: Robert Rybka, Mateusz Paluszkiewicz; przyjmujący: Tomasz Szwęch, Tomasz Włodarski i Magnus Dudkiewicz (junior); środkowi: Łukasz Gumowski oraz nowy nabytek naszej drużyny Łukasz Cichowski (poprzedni klub TRANSMIK MŁAWA) i na pozycji libero: Serafin Gruźlewski oraz Karol Gołyński. W naszym zespole zabrakło jeszcze w dzisiejszym meczu nowego rozgrywającego Przemysława Wypycha (AZS Politechnika Gdańska). Oprócz niego w zespole znajdzie się jeszcze kilku juniorów, ale ze względu na jutrzejszy turniej w Płońsku dziś nie wystąpili w meczu.

W tym sezonie na pewno w naszym zespole nie zobaczymy już: Filipa Kowalczyka (zakończył karierę), Mikołaja Borko (wyjazd za zagranicę), Rafała Dobrowolskiego (wzmocnił zespół II ligi: Politechnikę Opolską) oraz Bartosza Załęckiego (zasilił szeregi MOS WOLA Warszawa). Wszystkim im dziękujemy i życzymy powodzenia i samych sukcesów.


Data publikacji: 27.09.2014
TERMINARZ GRUP MŁODZIEŻOWYCH KS ZAWKRZE MŁAWA

W piątek ustalono wstępny terminarz rozgrywek młodzieżowych na Mazowszu. Poniżej przedstawiamy terminarz juniorów i kadetów.

Juniorzy - grupa A

04.10 (sb) UKS MACOVIA Maków Maz. - KS ZAWKRZE Mława 16:00
10.10 (pt) KS ZAWKRZE Mława – UKS START Lipowiec Kośc. 18:00
15.10 (śr) KS ZAWKRZE Mława – UKS RUTKI Płońsk 18:00
17.10 (pt) KS ZAWKRZE Mława - MACOVIA Maków Maz. 18:00
28.10 (wt) UKS RUTKI Płońsk - KS ZAWKRZE Mława 18:00
04.11 (wt) UKS START Lipowiec Kośc. - KS ZAWKRZE Mława 19:00

Kadeci - grupa A

08.10 (śr) KS ZAWKRZE Mława – KS METRO II Warszawa 18:00
12.10 (pon) KS ZAWKRZE Mława- UKS POLONEZ Wyszków 18.00
17.10 (pt) MKS MDK II Warszawa - KS ZAWKRZE Mława 18:00
20.10 (nd) UKS POLONEZ Wyszków- KS ZAWKRZE Mława 11.00
05.11 (śd) PTS Płońsk - KS ZAWKRZE Mława 16:30
12.11 (śd) KS ZAWKRZE Mława - MKS MDK II Warszawa 18:00
15.11 (sb) KS METRO II Warszawa - KS ZAWKRZE Mława 12:45
19.11 (śd) KS ZAWKRZE Mława - PTS Płońsk 18:00

Data publikacji: 02.09.2014
DRUŻYNY ZAWKRZA POZNAŁY SWOICH RYWALI

Znamy skład II ligi grupy A kadetów, nasza drużyna zmierzy się z: UKS Polonez Wyszków; UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki; MKS MDK Warszawa II; KS Metro II; PTS Płońsk. Naszą drużynę w tym sezonie poprowadzi trener Jan Kanowski.

Drużyna juniorów, prowadzona przez trenera Szymona Zejera trafiła do grupy A II ligi juniorów. W grupie tej zmierzymy się z UKS Macovia Maków Maz.; UKS Start Lipowiec Kość.; UKS Rutki Płońsk; UMKS MOS Wola Warszawa II.

Naszym drużynom życzymy samych zwycięstw i upragnionego awansu do I ligi. O terminach i godzinach poszczególnych gier poinformujemy później.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego