WRZESIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2015


Opublikowano:
26 września 2015
Siatkarze Zawkrza
sparowali z SMS Ostróda

W dniu wczorajszym zagraliśmy sparing z drużyną SMS Ostróda. Trenerzy umówili się na rozegranie 6 setów. Spotkanie zakończyło wynikiem 4:2 dla gości z Ostródy. Nasz zespół w każdym secie grał w innym ustawieniu. Trener Szymon Zejer dał pograć wszystkim zawodnikom, każdy miał okazję się wykazać. Sparing był bardzo udany pod względem szkoleniowym. Mogliśmy sprawdzić wszystkich włącznie z Tomasz Szwęch i Robertem Rybką. Serdecznie dziękujemy drużynie z Ostródy za przyjazd do nas, wierzymy że nie był to ostatni taki mecz pomiędzy naszymi drużynami. Kilka zdjęć ze sparingu.
A już za tydzień początek sezonu siatkarskiego na Wyspiańskiego
.
Przypominamy w piątek 2 października o 18:00 gramy z Lipowcem. Serdecznie zapraszamy.


Opublikowano: 17 września 2015
Siatkarze Zawkrza
poznali terminarz III ligi

W dniu dzisiejszym ustalony został terminarz rozgrywek III ligi seniorów, w której to będzie grać nasza ekipa. Doszło do kilku zmian m.in.

-
z rozgrywek wycofała się drużyna UKS ISKRA VOLLEY Zielona
- do II ligi awansował zespół KS METRO Warszawa,
- MKS MDK Warszawa utrzymał się w III lidze
- awansowały 3 zespoły z rozgrywek IV ligi tj. APIS Global Village Mokobody; SPS VOLLEY Ostrołęka; UKS OLIMP Skaryszew.


TERMINARZ ROZGRYWEK KADETÓW I JUNIORÓW NASZEGO KLUBU


Opublikowano: 17 września 2015
Siatkarze Zawkrza wrócili z Norwegii


Kilkunastoosobowa delegacja z Mławy przebywała w Skandynawii od 8 do 15 września. W tym czasie sportowcy wzięli udział w dużym turnieju Vestcup, który odbył się w Stavanger oraz zwiedzali najbardziej urokliwe zakątki Norwegii.

Miejscem pobytu siatkarzy Zawkrza było 70-tysięczne miasteczko Sandnes, które leży w regionie Rogaland. W rolę przewodnika naszej delegacji wcielił się były szkoleniowiec mławskiego klubu, a obecnie trener w zaprzyjaźnionym norweskim zespole Austratt IL, Tomasz Cudny. To dzięki niemu doszło do współpracy między obydwoma klubami. Samo miasto zrobiło na mławianach duże wrażenie, z jednej strony góry z drugiej morze. Podobnie było z infrastrukturą sportową, której w Sandnes nie brakuje. Imponująco wyglądała siłownia, w której nasi sportowcy mogli trenować. Warunki jakie zapewnili podopiecznym Szymona Zejera i Jana Kanowskiego można określić jednym słowem – doskonałe.

Ponieważ był to obóz sportowy, mławianie skupili się przede wszystkim na treningach. Ich zwieńczeniem był udział w turnieju Vestcup, który odbył się w dniach 12-13 września w Stavanger. Zawkrze zagrało w najliczniej obsadzonej kategorii, w której wystąpiło 16 drużyn. Pierwszego dnia nasi zawodnicy wygrali dwa spotkania, m.in. z KRK Stavanger (2:0). W spotkaniu decydującym o zwycięstwie w grupie po zaciętej walce, ulegli 1:2 norweskiej szkole mistrzostwa sportowego Top Volley II. Kolejnej porażki Zawkrze doznało w ćwierćfinale, gdzie nasza ekipa musiała uznać wyższość późniejszego triumfatora całej imprezy – Dristug (0:2). Mławskim siatkarzom pozostała walka o miejsca 5-8. Gracze z Mławy zajęli ostatecznie szóstą lokatę. Podopieczni Szymona Zejera w międzyczasie pokonali 2:0 drużynę Egersund, a na koniec przegrali 0:2 z zaprzyjaźnionym klubem Austratt IL.

Nie samym sportem człowiek żyje

Podczas pobytu w Norwegii nie mogło się obyć bez wycieczki nad fiordy. Organizatorzy zabrali polską delegację na wycieczkę nad klif Preikesttolen o wysokości 604m położony nad Lysefjordem, Ryfylke. To co zobaczyli przeszło najśmielsze oczekiwania, widoki które zobaczyli trudno opisać. Wspinaczka trwała ok. 3h ale jak nasi sportowcy podkreślają było warto, choćby dla kąpieli w górskich jeziorach.

Tydzień w czasie którego polska delegacja gościła w Norwegii zleciał bardzo szybko i trzeba było wracać do kraju. Jak zapewniają jednak obydwa kluby to dopiero początek współpracy między Zawkrzem i Autsratt IL.


www.zawkrzenskisport.pl

NORWEGIA - DZIEŃ 5 i 6


Dziś zakończyliśmy dwudniowe zmagania w turnieju Vestcup 2015 w Stavanger. Zajęliśmy 6 miejsce w rywalizacji 16 zespołów. W meczu o 5 miejsce ulegliśmy drużynie Austartt IL 2:0. Zwycięzcą została ekipa Dristug (1 Dywizja Norweska - odpowiednik I ligi polskiej) z którą zmierzyliśmy się w ćwierćfinale. Ekipa ta nie straciła żadnego seta w całym turnieju. My byliśmy najbliżej żeby ugrać z nimi seta, w drugiej partii przegraliśmy do 23.
W dużej mierze do takiego stanu przyczyniła się postawa "sędziów" tego meczu, a byli nimi zawodnicy Toppvolley Norge którzy to podejmowali dość kontrowersyjne decyzje m.in. w zamieszczonym filmiku puszczają atak zawodnika Dristug po wystawie wykonanej przez libero palcami w strefie ataku argumentując że jest to dozwolone działanie Emotikon unsure w końcu po usilnych sprzeciwach naszego Trenera nakazali powtórzyć akcję.
Dodatkowo wielokrotnie nie dostrzegli dotknięcia siatki przez rywali.
W innych spotkaniach błędy ustawienia w zespołach przeciwnych były normalnością Emotikon frown
Podsumowując sam turniej był bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych zawodników, wystąpiliśmy w nim po prawie 4 tygodniach ciągłych treningów. Były to nasze pierwsze mecze sparingowe i naprawdę postawa naszych zawodników jest budująca Emotikon grin
Jeżeli chodzi o organizację turnieju to było to duże wyzwanie, ilość spotkań jaka była organizowana na hali jest OGROMNA i niestety wiązało to się z tym że mecze musieli sędziować zawodnicy grający w turnieju i osobiście uważamy że często wypaczało to wynik rywalizacji sportowej.
Wyniki naszej kategorii


NORWEGIA - DZIEŃ 3


W dniu dzisiejszym przyjaciele z norweskiego klubu Austartt IL zabrali nas na wycieczkę nad klif Preikesttolen o wysokości 604m położony nad Lysefjordem, Ryfylke. To co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, widoki któe zobaczyliśmy trudno opisać a zdjęcia nie oddają tego co my widzieliśmy!!! Każdemu polecamy się tu wybrać bo według nas jest to jeden z Cudów Natury!!! Wspinaliśmy się tam ok. 3h ale było warto, po drodze kąpaliśmy się w górskich jeziorach. Na nas wszystkich wyprawa tam wywarła niesamowite wrażenie. Postaramy się wrzucić kilka ciekawych zdjęć, zapraszamy do galeri.


NORWEGIA - DZIEŃ 2


Dzień drugi naszego pobytu rozpoczeliśmy bardzo wcześnie bo przed 7 rano. Nasi zawodnicy rozpoczeli treningiem na siłowni, do naszej dyspozycji była super wyposażona, bardzo przestronna siłownia na której trening był samo przyjemnością. Po siłowni 15 minutowym spacerkiem przenieśliśmy się na salę treningową klubu Austratt IL, tam odbyliśmy trening zagrywki i przyjęcia. Nasi zawodnicy widać było że przyzwyczaili się już do piłek MIKASA którymi trenuje się w Norwegii. Po zajęciach udaliśmy się na lunch do trenera Cudnego, gdzie mogliśmy również kibicować naszym siatkarzom walczącym w Pucharze Świata. Popołudniu ponownie odbyliśmy trening w hali Austratt, dodatkowo trener Jan Kanowski poprowadził zajęcia z grupą dziewcząt U17-U19 klubu Austratt. Powrót po treningu już odbywaliśmy po zmierzchu i na załączonych zdjęciach można zobaczyś jak ślicznie prezentuje się miasto Sandnes wieczorem. W dniu dzisiejszym czeka nas wycieczka przygotowana prze Norwegów na słynny Preikestolen. Dzień 2 galeria.


NORWEGIA - DZIEŃ 1

Pierwszy dzień na obozie w Norwegi poświęciliśmy na poznawanie uroczego miasteczka Sandnes. Naszym przewodnikiem po miasteczku był trener Tomasz Cudny który oprowadził nas po centrum miasta, pokazał salę oraz siłownię z których będziemy korzystali w trakcie obozu. Wszystkim naszym zawodnikom jak i całemu sztabowi norweskie miasteczko odrazu się spodobało, cicho, spokojnie dużo zielonych terenów. Z jednej strony góry z drugiej morze, piąkna okolica. Mielismy okazje do zrobienia kilku zdjęć które można obejrzeć w naszej galeri na facebooku.WYWIAD Z TRENERM SZYMONEM ZEJEREM W "RADIO 7"

WYWIAD Z TRENERM SZYMONEM ZEJER PRZED WYJAZDEM DO NORWEGII


Opublikowano: 7 września 2015

Zawkrze wyjeżdża do Norwegii

Pamiątkowe zdjęcie polskich i norweskich siatkarzy podczas zgrupowania w Mławie
We wtorek 8 września kilkunastoosobowa delegacja Zawkrze Mława wyjeżdża na tygodniowe zgrupowanie do Norwegii. Jest to kolejny etap współpracy jaką mławianie nawiązali na początku tego roku z norweskim klubem Austratt IL. Trenerem grup młodzieżowych w norweskim klubie jest Tomasz Cudny.

W trakcie tygodniowego pobytu będziemy trenowali dwa razy dziennie, natomiast w weekend weźmiemy udział w turnieju Vestcup, który zostanie rozegrany w Stavanger – tłumaczy szkoleniowiec mławskich siatkarzy Szymon Zejer. W zmaganiach będzie uczestniczyć kilkanaście zespołów z Norwegii oraz dwa polskie, Zawkrze i SMS Świnoujście.

W lutym tego roku Skandynawowie gościli w Mławie. Byli bardzo zadowoleni z warunków jakie zapewniło im Zawkrze. W ramach podziękowania i rekompensaty zaprosili mławian do siebie na rewizytę.

W sumie do Norwegii poleci 15-osobowa ekipa, w skład której wejdą siatkarze, szkoleniowcy mławskiego klubu, Szymon Zejer i Jan Kanowski oraz prezes Zawkrza, Grzegorz Morawski. W Skandynawii mławscy sportowcy będą przebywać do 15 września.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego