WRZESIEŃ - KS ZAWKRZE MŁAWA

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM > 2017

Data publikacji : 29.09.2017
Juniorzy Zawkrza jeszcze bez wygranej
Juniorzy mławskiego Zawkrza muszą jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej. W trzecim meczu sezonu okazali się gorsi od konkurentów z pierwszej ekipy warszawskiego Metra.
Po dwóch meczach podopieczni Szymona Zejera mieli na koncie zaledwie jeden punkt. Na inagurację przegrali 0:3 na wyjeździe z Czarnymi Radom, by w kolejnym starciu przenieść się na swój parkiet. Stoczyli zacięty bój z Metrem II Warszawa. W czwartym secie obronili nawet piłkę meczową. Niestety w tie-breaku, podobnie jak i w całym starciu, górą byli stołeczni siatkarze.
Środowe popołudnie przyniosło kolejne ligowe spotkanie. Do Mławy zawitali reprezentanci pierwszej ekipy Metra. Podobnie jak koledzy z drugiego zespołu, nie zamierzali oszczędzać zawkrzan. Wykorzystując swoje kapitalne warunki fizyczne, zdominowali całkowicie przebieg zmagań – w każdym secie oddali gospodarzom zaledwie po trzynaście punktów.
Jutro juniorzy Zawkrza wystąpią na turnieju o puchar ziemi zawkrzeńskiej rozgrywanym pod patronatem burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Przypominamy, że zaszła zmiana w lokalizacji imprezy. Zamiast na Mławskiej Hali Sportowej uczestnicy powalczą na obiektach I LO i SP nr 2.
KS Zawkrze Mława – Metro I Warszawa 0:3 (-13, -13, -13)
Zawkrze: Paweł Fijałkowski, Piotr Kuźniarski, Damian Łuniewski, Patryk Ejnik, Łukasz Bober, Cezary Jędrzejczak, Miłosz Kwieciński (libero), Konrad Szeluga (libero)
www.naszamlawa.pl

Data publikacji : 21.09.2017
Tylko jeden punkt Zawkrza
Siatkarze Zawkrza Mława rozegrali drugie spotkanie w I lidze mazowieckiej juniorów. Podopieczni Szymona Zejera po zaciętym boju przegrali 2:3 z drugim zespołem Metra Warszawa. W środę 27 września w hali I LO Zawkrza zagra z pierwszą ekipą warszawian.
Początek dzisiejszej potyczki nie był zbytnio udany dla naszych siatkarzy. Ich gra wyglądała słabo, a jedynym wytłumaczeniem mogła być trema spowodowana sporą ilością widzów na trybunach. W końcówce seta mławianie zbliżyli się do rywali na dwa punkty, ale ostatecznie padł on łupem rywali. W kolejnej odsłonie role się odwróciły. Po serii kapitalnych zagrywek Damiana Łuniewskiego nasza drużyna odskoczyła na bezpieczną przewagę, której nie oddała do końca.
O tym, że siatkówka młodzieżowa rządzi się swoim prawami można było się przekonać w trzeciej partii, w której ponownie górą byli goście ze stolicy. Ekipa prowadzona przez Adrianę Jankowską była blisko wywiezienia kompletu punktów z Mławy. W końcówce szalonego czwartego seta warszawianie mieli w górze piłkę meczową, ale jej nie wykorzystali (wcześniej przegrywali nawet siedmioma punktami). To się zemściło i mławianie doprowadzili do tie breaka. W nim od początku wydarzenia kontrolowali przyjezdni i to oni po ostatnim gwizdku mogli świętować triumf w hali I LO.
- Liczyłem na komplet punktów w tym meczu, więc wynik ten traktuje w kategoriach porażki. To co może cieszyć to postawa Konrada Szelugi, który dał świetną zmianę na pozycji libero. Zawiedli ci, na których liczę najbardziej – powiedział po spotkaniu trener Zawkrza, Szymon Zejer.
Zawkrze Mława – Metro II Warszawa 2:3 (18, -20, 19, -24, 11)
Zawkrze: Fijałkowski, Łuniewski, Bober, Kuźniarski, Jędrzejczak, Ejnik, Kwieciński (libero) oraz Ossowski, Szeluga (libero).
www.zawkrzenskisport.pl

Data publikacji : 21.09.2017
KLASY SPORTOWE SP Nr 7 I Nr 6
Wrzesień to początek roku szkolnego, dla nas ten rok szkolny jest szczególny , ponieważ w dwóch mławskich szkołach podstawowych powstały klasy sportowe. W SP Nr 7 klasa IV piłki ręcznej dziewcząt (trener Wojciech Kowalski) i siatkówki chłopców (trener Jerzy Gawlikowski). W SP Nr 6 przy współpracy z Mławską Akademią Lekkiejatletyki klasa IV o profilu lekkiej atletyki dziewczynek (trener Krzysztof Koziatek) i siatkóweki chłopców (trener Tomasz Szwęch). Klasa sportowa ze SP nr 7 już zaliczyła obóz integracyjny w Hartowcu  Przypominamy również że nasz klub znalazł się w 25 klubów w Polsce które zostały objete projektem Glinka Academy czyli szkoleniem dzici w wieku 8-13 lat. 

Data publikacji : 15.09.2017
Falstart juniorów Zawkrza
W Radomiu w barwach Zawkrza zadebiutowali Cezary Jędrzejczak (z lewej) oraz Patryk Ejnik.
Od porażki nowy sezon w I lidze mazowieckiej juniorów rozpoczęli siatkarze Zawkrza Mława. Podopieczni Szymona Zejera przegrali w środę 13 września w Radomiu 0:3 z Czarnymi.
Mławianie rozpoczęli mecz bez kompleksów. W premierowej odsłonie toczyli wyrównany bój z faworyzowanym rywalem. W końcówce przy stanie 23:23 więcej zimnej krwi zachowali radomianie i to oni wygrali seta. W kolejnych partiach emocji już nie było. Czarni znaleźli sposób na nasz zespół, przez co grało im się łatwiej. Ostatecznie druga i trzecia odsłona zakończyła się takim samym rezultatem 25:16. Pomimo porażki trener Zawkrza, Szymon Zejer nie miał wielu zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych. Czarni Radom to czołowy zespół Mazowsza w kategoriach młodzieżowych.
Następny mecz mławianie rozegrają przed własną publicznością w środę 20 września z Metrem Warszawa.
Czarni Radom – Zawkrze Mława 3:0 (23, 16, 16)
Zawkrze: Fijałkowski, Łuniewski, Jędrzejczak, Ejnik, Kuźniarski, Bober, Kwieciński (libero) oraz Osowski, Szeluga.
Zawkrze w ogólnopolskim projekcie
Mławski klub nawiązał współpracę z akademią jednej z najwybitniejszych siatkarek, Małgorzaty Glinki. Projekt Glinka Academy jest skierowany do dzieci w wieku 7-12 lat. Jego celem jest odnajdywanie siatkarskich talentów poprzez zabawę w sport. Ma to się odbywać w profesjonalnych szkółkach, pod okiem fachowców. Fundamenty szkolenia stworzyli szkoleniowcy z Włoch i Polski.

Przedsięwzięcie wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Data publikacji : 09.09.2017
Zawkrze coraz bliżej gry o ligowe punkty
Wyjazdowym meczem z Czarnymi Radom w środę 13 września swoje rozgrywki ligowe w nowym sezonie rozpoczną siatkarze juniorzy Zawkrza Mława. Ich starsi koledzy na inaugurację poczekają do początku października. 
Przygotowania do sezonu 2017-2018 drużyny juniorów i seniorów rozpoczęły 16 sierpnia na swoich obiektach. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie, rano pracując nad przygotowaniem motorycznym, a wieczorami nad elementami siatkarskimi i taktyką. W obozie uczestniczyło w sumie 24 zawodników: 14 juniorów i 10 seniorów. Jeżeli chodzi o kadrę juniorów to z drużyny odszedł Kacper Kłosowski który zakończył wiek juniora oraz Szymon Zawadzki i Bartłomiej Szczepaniak którzy byli wypożyczeni ze Startu Lipowiec Kościelny. Do kadry dołączyło natomiast kilku nowych zawodników: Maciej Ragus, Mateusz Miecznikowski i Dominik Marlęga (z zespołu kadetów trenera Kanowskiego), Daniel Kruszewski (Szreńsk) oraz dwóch zawodników Sokoła Żuromin: Patryk Ejnik i Cezary Jędrzejczak oraz Michał Osowski (wypożyczenie ze Startu Lipowiec Kościelny).
W drużynie seniorów zmian nastąpiło niewiele, na ten moment z gry musiał zrezygnować Karol Gołyński. Do zespołu dołączyli Mateusz Stasiak (KS Zamek Ciechanów), a po dwuletniej przerwie treningi wznowił Dominik Sadowski. Trzon zespołu pozostał bez zmian. Zawodnicy, którzy uzyskali awans do III ligi dalej będą wspierali klub i pomogą w uzyskaniu jak najlepszego wyniku. Grupa zna się doskonale, cały poprzedni sezon dzielnie walczyła na parkietach I ligi mazowieckiej (juniorzy) oraz wywalczyła awans do III ligi seniorów po rocznej przerwie. W klubie liczą, że właśnie zgranie i atmosfera w zespole spowodują dobrą grą, która ucieszy kibiców.
Jeśli chodzi o rozgrywki to najszybciej wystartują juniorzy, którzy swój pierwszy mecz zagrają na wyjeździe w środę 13 września z Czarnymi Radom. Pierwszy mecz u siebie zagrają 20 września o 17:00 z drużyną METRA I Warszawa. Tak jak w poprzednim sezonie zespół czeka aż 14 spotkań, a następnie faza play-off. Zmienił się system punktacji. Do tej pory za zwycięstwo były 2 pkt., a za porażkę 1 pkt. Od tego sezonu punktacja będzie następująca:
Za wynik 3:0 lub 3:1 – zwycięzca 3 pkt, przegrany 0 pkt.
Za wynik 3:2 – zwycięzca 2 pkt, przegrany 1 pkt.
Drużyna seniorów swoje rozgrywki rozpocznie w pierwszym tygodniu października, terminarz jeszcze nie jest znany. Wcześniej nasze zespoły zagrają w drugiej edycji turnieju o Puchar Ziemi Zawkrzeńskiej, który nasz klub zorganizuje wspólnie z Mławską Halą Sportową 30 września. W turnieju udział weźmie 16 zespołów z całej Polski (m.in. z Gdańska, Płocka, Warszawy).
Oprócz drużyny seniorów i juniorów w tym sezonie w lidze zobaczymy jeszcze kadetów i młodzików prowadzonych przez trenera Jana Kanowskiego oraz w rozgrywkach mini siatkówki grupę dzieci prowadzoną przez trenerów Tomasza Szwęcha i Jerzego Gawlikowskiego.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego